Україна успішно випробувала нову ракету «Рута» - Зеленський
Володимир Зеленський 10 грудня розповів про випробування нової ракети вітчизняного виробництва «Рута». >>
Група сумських науковців на чолі із завідувачем кафедри рослинництва СНАУ Володимиром Троценком створила адаптований до наших кліматичних умов сорт кіноа.
Цей їстівний різновид лободи традиційно вирощували індіанці Південної Америки. Але сьогодні культура стала настільки популярною, що нею зацікавилися аграрії в багатьох країнах світу.
Перші експериментальні посіви культури на дослідних ділянках аграрного вишу з’явилися близько восьми років тому. Перед ученими стояло завдання з’ясувати, чи можна в принципі «приручити» нехарактерну для кліматичних умов України рослину.
Отримавши позитивний результат, селекціонери вивели український сорт кіноа, назвавши його «Квартет». Цікаво, що на своїй батьківщині ця культура отримала назву «золото інків», оскільки завдяки великому вмісту природних білків допомогла вижити індіанським племенам у роки воєн із конкістадорами.
Сьогодні продукти з кіноа входять до раціону військових та астронавтів, а також зараховані до списку так званих суперфудів — корисної для здоров’я їжі. Її можуть споживати люди, що не переносять глютену, діабетики, вегетаріанці, спортсмени.
«Сподіваємося, що найближчим часом ця культура селекції СНАУ займе чільне місце у сівозміні на полях місцевих аграріїв, — повідомив у фейсбуці проректор університету Юрій Данько, — а каша з кіноа — у раціонах наших захисників».
Як запевняють дієтологи, насіння їстівної лободи має стовідсоткову засвоюваність і містить велику кількість незамінних амінокислот та унікальну природну фолієву кислоту. З борошна цього зерна найчастіше випікають хліб, печиво, крекери, а також варять дуже поживну кашу.
Володимир Зеленський 10 грудня розповів про випробування нової ракети вітчизняного виробництва «Рута». >>
Національна академія наук використовувала земельні ділянки не для розвитку науки, а передавала під забудову для отримання незначної кількості житла та нежитлових приміщень за інвестиційними угодами. >>
Американська компанія Skydio з Кремнієвої долини відправила сотні своїх найкращих безпілотників на український фронт для боротьби з російськими окупантами. >>
Новий FPV-дрон літакового типу з потужною бойовою частиною від РПГ-7 з'явився в розробці для ЗСУ. >>
Професорка Гарвардського університету Клаудія Голдін оголошена лауреатом Нобелівської премії з економіки 2023 року. >>
Студенти Сумського національного аграрного університету та вчені Королівського аграрного коледжу Сайренсестера у Великій Британії аналізують зразки ґрунту, забрудненого наслідками військової агресії росії в Україні. >>