Нідерланди передали ВМС ЗСУ протимінний корабель «Генічеськ», фото
У межах коаліції морських спроможностей Нідерланди передали Військово-морським силам ЗСУ протимінний корабель класу Alkmaar. >>
Спільна фабрика штучного інтелекту Nvidia і Deutsche Telekom є поштовхом для Європейського Союзу, оскільки він намагається наздогнати можливості ШІ в США. (Фото: Лізі Ніснер / Reuters)
Одну з найбільших в Європі фабрик штучного інтелекту вартістю €1 мільярд планують побудувати Nvidia і Deutsche Telekom
Як інформує УМ. Про це повідомило видання The Wall Street Journal.
Для цього компанії перебудують існуючий дата-центр у Мюнхені, який обладнають 10 тисячами новітніх графічних процесорів Nvidia Blackwell. Запуск обʼєкта заплановано на початок наступного року.
Завдяки новій фабриці потужність обчислень ШІ в Німеччині зросте приблизно на 50%. Для підключення всіх серверів прокладуть десятки кілометрів оптоволоконного кабелю.
Deutsche Telekom повідомила, що вже є перші потенційні клієнти — серед них компанія Perplexity, яка планує користуватися новими ресурсами для своїх ШІ-сервісів.
«Ми поєднуємо технології штучного інтелекту та робототехніку Nvidia, щоб розпочати нову еру промислової трансформації Німеччини», — заявив генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг.
Хоча цей проєкт не є частиною офіційної програми ЄС зі створення так званих гігафабрик ШІ (потужних центрів із сотнями тисяч ШI-чипів), він все одно є важливим кроком для Європи, яка прагне наздогнати США у розвитку штучного інтелекту.
Після запуску ChatGPT наприкінці 2022 року світовий попит на обчислювальні ресурси для ШІ різко зріс. Американські компанії вже інвестували сотні мільярдів доларів у нові дата-центри, тоді як європейські внески поки що значно менші.
Раніше цього року у США стартував масштабний проєкт Stargate AI, який будує дата-центри для OpenAI. Серед його інвесторів — SoftBank, Oracle, MGX з ОАЕ та сама OpenAI. Початковий обсяг інвестицій — $100 мільярдів.
Останніми тижнями великі технологічні компанії активно створюють нові альянси в галузі ШІ. Зокрема, Nvidia та Intel домовилися спільно розробляти продукти для дата-центрів і ПК, а OpenAI підписала угоду з AMD про використання їхніх чипів для обчислень. Також OpenAI уклала контракт із Oracle на $300 мільярдів для закупівлі обчислювальних потужностей протягом пʼяти років.
У відповідь Євросоюз пообіцяв інвестувати €200 мільярдів у розвиток штучного інтелекту. Ще €150 мільярдів планують залучити від приватних інвесторів у найближчі п’ять років, а новий фонд ЄС на €20 мільярдів профінансує будівництво до пʼяти гігафабрик ШІ.
29 жовтня Nvidia стала першою у світі компанією з капіталізацією у $5 трильйонів. Її акції зросли завдяки продажам систем штучного інтелекту та перспективі розширення доступу на китайський ринок.
Як повідомляла УМ, «Скомпрометував» людський інтелект: «завдячуючи» ШІ ми можемо швидше старіти.
У межах коаліції морських спроможностей Нідерланди передали Військово-морським силам ЗСУ протимінний корабель класу Alkmaar. >>
Україна отримала сьомий транш фінансування від Європейського Союзу в межах Ukraine Facility загальним обсягом 2,8 млрд євро у понеділок, 8 червня. >>
Автори зазначають, що це вже вплинуло на російську тактику у війні з Україною. Особливо на тлі суперечок щодо доступу української ППО до ЗРК Patriot між Києвом та адміністрацією Трампа, чия “підтримка України в кращому випадку була половинчастою, а в гіршому – межувала з ворожістю”. >>
«Ярмарок смаку 2026» — одна з найважливіших гастрономічних подій Львівщини, спрямована на підтримку малих і середніх виробників органічної продукції та крафтових виробництв з усієї України. >>
У Києві це роками продавали як політичний ситком. З веселими репризами «95 кварталу», жартами про «жадібних банкірів», телевізійним карнавалом на каналах Ігоря Коломойського і нескінченним потоком мемів, де держава виглядала дурною, смішною і безпорадною. >>
У суді Приватбанк переміг своїх колишніх власників, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, які намагалися оскаржити рішення суду, винесеного проти них у липні 2025 року. >>