Новітній коригований боєприпас Remora українські розробники створили для дронів Raybird

14:46, 27.02.2025
Новітній коригований боєприпас Remora українські розробники створили для дронів Raybird

Skyeton представив коригований боєприпас Remora. (Фото: сайт Мілітарний)

Новий керований боєприпас Remora, призначений для використання з безпілотниками Raybird, представила українська компанія Skyeton.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє Мілітарний.

 

Презентація відбулася на міжнародній виставці XPONENTIAL Europe у Дюссельдорфі. Remora дозволяє малим тактичним дронам доставляти ударне навантаження на значні відстані, завдаючи точних ударів по ворожих цілях у глибокому тилу,

 

За словами CEO Skyeton Романа Княженка, це перше у світі рішення такого типу для БПЛА масою до 25 кг. Remora оснащений системою наведення, яка працює як у повністю автоматичному режимі, так і з ручним управлінням. Боєприпас може нести кумулятивно-термобаричну або уламково-фугасну бойову частину масою від 1,5 до 2,5 кг. Після скидання з безпілотника він розвиває швидкість до 140 км/год.

 

Точні характеристики, зокрема радіус дії, компанія поки що не розкриває, однак відомо, що проєкт зазнав суттєвих конструктивних змін у порівнянні з версією, представленою у вересні 2024 року. Торік повідомлялося, що подібний боєприпас важив 3,5 кг і міг бути доставлений на відстань до 150 км.

 

Крім Remora, Skyeton продемонстрував нову серію оптико-електронних систем GLE-6 та GLE-7 від Gyrolab Electronics. Ці сенсорні комплекси поєднують відеокамери, інфрачервоні датчики та лазерні далекоміри, що покращує спостереження та цілевказання в складних умовах. Вони здатні автоматично регулювати якість зображення, записувати та передавати відео в режимі реального часу.

 

Українські сили оборони активно використовують безпілотні авіаційні комплекси Skyeton у бойових умовах. Компанія продовжує вдосконалювати свої розробки, щоб забезпечити військо передовими технологіями для ефективної боротьби з противником.

 

Як повідомляла УМ, Перевірені війною: Міноборони показало НАТО роботу новітніх розробок у реальних бойових умовах.