Ризики телефонної дипломатії канцлера Шольца
Вже очевидною є усталена тенденція набуття Україною статусу впливового міжнародного гравця. >>
Досить дражливою новиною ранку 22 липня стало повідомлення, що США і ФРН узгодили угоду з добудови «Північного потоку-2».
Отже, ковбої, боші та ординці вкотре кинули Україну як заручника геополітичних розбірок. І, схоже, не без згоди «духовного лідера» партії «Слуга народу».
Бо одразу Володимира Зеленського запросили на 30 серпня у Вашингтон. А Гризлов запропонував скликати засідання ТКГ на 26 серпня в Мінську.
Заяви Вашингтона і Берліна про те, що вони « порішали» з Кремлем питання енергетичної безпеки України та ЄС, а також добиватимуться від Москви реалізації Мінських домовленостей, виглядають непереконливо, з огляду на історичну поведінку Росії.
Адже ще канцлер Бісмарк говорив, що «домовленості з Росією не варті паперу, на якому вони підписані». Тому очікувати виконання Путіним того, що буде узгоджено з 1 вересня стосовно гарантій Україні, досить сумнівно і непередбачливо.
Зрозуміло, що для Меркель і Путіна такий «прорив» по «Північному потоку-2» вкрай необхідний напередодні парламентських виборів у цих країнах. Але чи потрібно таке ЄС і США? Питання риторичне.
Адже подібні поступки Путіну становлять реальну загрозу як європейській, так і глобальній безпеці. Треба пам’ятати жахливі наслідки пакту Молотова—Ріббентропа та політики Заходу з умиротворення Гітлера.
У такій ситуації необхідна масштабна мобілізація міжнародних ресурсів, щоб не дозволити завершення такого небезпечного для України та світу проєкту.
Звичайно, що провідна роль у цій справі має належати дипломатії України та ЄС, які повинні переконати і Меркель, і Байдена у непереборних загрозах для людства від такої російської енергетичної бомби уповільненої дії.
У крайньому випадку дія «Північного потоку-2» має бути можливою за умови звільнення Росією всіх окупованих українських територій. Таке рішення унеможливить подальшу гонку озброєнь, зростання міжнародної напруженості та ймовірність третьої світової війни.
Вже очевидною є усталена тенденція набуття Україною статусу впливового міжнародного гравця. >>
Суперечлива і драматична інтрига виборів у США завершилася обранням президентом Дональда Трампа . Кампанія ще тривало буде аналізуватися у пошуках відповідей на причини поразки К. Харріс і перемоги Д. Трампа. >>
Спробу атаки безпілотників на головний пункт базування Каспійської флотилії ВМФ рф зафіксовано в Каспійську. >>
В рамках 79-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку відбувся захід високого рівня «Довіра, глобальне управління, кліматичні дії: зв'язок COP29 з Самітом майбутнього ООН», організований Міжнародним центром Нізамі Гянджеві. >>
Всі знають, що Кабмін - бутафорія, все вирішує Єрмак і його 5-6 менеджерів. >>
Це лікарня Мечникова в Дніпрі. Один з головних військових госпіталів. Його унікальний колектив врятував за 10 років війни десятки тисяч важкопоранених воїнів. >>