Чорний імператор грядок

24.02.2021

Ще править зима і може здатися, що ми, садівники і городники, зараз відпочиваємо від минулого сезону. Але де там! Хтось продовжує вирощувати свіжі овочі та зелень на вікні, і в них це виходить. Хтось уже зараз сіє розсаду і майструє теплицю, щоб отримати ранній урожай.

 

Ну а більшість городників зараз активно розмірковують, що ж посадити і де взяти гарне насіння для посіву в наступному сезоні. У перші роки захоплення городом я в зимовий час не міг знайти собі місця, перечитував пресу, копався в інтернеті у пошуку новинок і екзотів.

 

Наступний сезон для мене буде ювілейним. А якщо точніше, то 20 років тому я вперше зібрав свою колекцію помідорів із 50 сортів і ввійшов у сім’ю овочівників, що пропонують вирощувати такі ж сорти овочів, як і у них. За пройдені роки набрався колосального досвіду. І зараз я вже не думаю, що посадити на грядках. Впевнено буду саджати перевірені часом улюблені сорти. Ну і, звичайно ж, не обійду стороною новинки, адже їх потрібно перевірити, щоб знати, як вони у нас ростуть і чи можна їх порадити іншим городникам. Ось і сьогодні я хочу розповісти про найдостойніші сорти важкого 2020 року.

 

Не підкачав перевірений протягом декількох років високоврожайний сорт «Корейський довгоплідний». Він почав дозрівати в тому році одним із перших. Кущ у нього висотою до 1,2 м, плоди видовжені, з довгим носиком, яскраво малинового кольору, вагою 200—250 г. Сорт стабільно показує високу врожайність (до 8 кг з куща) і стійкість до хвороб.

 

Порадував урожайністю і стійкістю до посухи новий сорт «Бананчик». У нього надзвичайно довгі бананоподібні плоди до 13­17 см довжиною. Це найдовгоплідніший сорт, який я вирощував. Кущ досягає висоти до 1,5 м. Вирощував цей сорт у два­три стебла. Плоди помаранчеві, довгі (їх можна розламати, як огірок), м’ясисті й дуже смачні, масою 150—200 г, прекрасні в салатах. Плоди цього сорту легко відокремлюються від куща під час збору врожаю. Завдяки сильній кореневій системі сорт має дуже високу продуктивність і товарність. Він добре підходить для консервування.

 

Величезними шоколадними плодами порадувала новинка 2020 року «Шоколадний заєць». Кущ у нього високий, до 1 м, потужний, лист великий, темно­зелений. Плоди виросли вагою до 500 г, а заявлена вага на оригінальній упаковці була 300 г. Думаю, що йому сподобався наш клімат! А значить, за ним майбутнє. За смаком він не схожий на звичайні помідори. Відрізняється особливим солодким мускатно­винним смаком, дуже смачний у свіжому вигляді й у салатах. Плоди і м’якоть — шоколадно­коричневого кольору, а значить, вони вирізняються високим вмістом вітамінів і зниженим вмістом кислот.

 

Справжньою окрасою грядки стала не новинка на моєму городі, але все ще рідкісний гість у колекціях дачників. Ідеться про сорт «Зелена сосиска». Це низькорослий помідор. Кущ у нього висотою до 30 см. Він не потребує пасинкування і підв’язки. Плоди подовжені, з носиком, жовті в зелену смужку, вагою 60­80 г. М’якоть теж зеленого кольору. Вони вишуканого смаку, соковиті й дуже солодкі. З одного куща я збирав за сезон до 5 кг плодів. Це шикарний результат для низькорослого томату! А уявіть, яка краса на городі, коли йдеш по грядці, і серед червоних, рожевих, жовтих плодів з’являються зелені смугасті красені. Смакові якості, ранньостиглість і врожайність змушують мене посадити цей сорт і на наступний сезон.

 

Уже кілька років улюбленцем залишається помідор «Чорний імператор». Цей сорт буде надійним для дачників, які вирощують томати для продажу на ринку. Адже в останні роки покупці все частіше звертають увагу на шоколадні плоди, і коштують вони в рази дорожче. Кущ у нього висотою 1,5 м, невразливий до хвороб.

 

Плоди шоколадного кольору, подовжено­сливовидної форми, вагою 180­200 г. Щільність плодів досить висока, про що свідчить термін зберігання у зрілому вигляді більше трьох тижнів. Але головне достоїнство сорту — смакові якості.

 

Якщо сорти, які довго лежать, завжди мають поганий смак, то «Чорний імператор» я можу сміливо назвати десертним сортом. Плоди в нього м’ясисті, соковиті й дуже солодкі. При гарному догляді врожайність досягає до 15 кг із рослини за сезон. Мені він дуже сподобався і розлучатися з ним не збираюся.

 

Хочеться, щоб ця краса і смакота росла і на ваших грядках. Ми зібрали багато насіння й готові ним поділитися з усіма охочими безплатно. Тільки маленька прохання — для відповіді вкладайте конверт зі зворотною адресою та маркою.

 

51610, вул. Тюркіна, 41, с. Мишурин Ріг, Верхньодніпровський р­н, Дніпропетровська область, Духову Руслану.

 

 

Руслан ДУХОВ

с. Мишурин Ріг, Верхньодніпровський район,
Дніпропетровська область

 • Не нехтуйте добросусідством,

  Повністю підтримую рішення Тернопільської міської ради щодо присвоєння міському стадіону імені командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича. >>

 • Європо, досить мовчати!

  Візит Жозепа Борреля (Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки. — Ред.) до Москви ще раз наочно показав світу всю зневагу Росії до керівництва Євросоюзу >>

 • Примара панславiзму,

  Нещодавно побувавши в Харкові, почав свій відгук про нього словами: «Харків — місто сорок!» Якби я був художником, то малював би дружні шаржі на Євгена Кушнарьова, Бориса Ложкіна та Ігоря Райніна в сорочому оперенні, але з їхніми обличчями. >>

 • І віриться

  Ми українці — древності народ,
  Але ніяк не можем утвердиться. >>