Якої правди шукають московськi попи?

24.07.2020
Якої правди шукають московськi попи?

З отриманням Православною церквою України Томосу багато православних громад, які до цього часу перебували в лоні Російської православної церкви, що представлена в Україні УПЦ, перейшли в новостворену ПЦУ.
 
 
Одними з перших і чи не найчисельнiших таких громад стали громади у Вінниці та Вінницькій області, які почали переходити слідом за своїм архієреєм Симеоном. Проте не все так просто.
 
 
Здавалося б, право рядових членів громади самим зібратися і вирішити свою подальшу долю передбачено законами України, і жодних перешкод цьому немає і бути не може.
 
 
Але прихильники РПЦ розпочали цілу низку судових процесів з оскарження рішень зборів громад щодо переходу в ПЦУ та реєстраційних дій Вінницької облдержадміністрації з реєстрації таких переходів.
 
Та одними судами не обмежилися захисники «руского православія».
 
Як відомо, вінницькі поліціянти порушили проти І. Салецького (державного реєстратора, начальника Управління у справах національностей та релігій обладмiнiстрацiї) кримінальну справу за те, що той реєстрував переходи. 
 
Крім цього, інтереси громад, які перейшли до Православної церкви України, активно захищала відома вінницька правозахисниця, громадський діяч та адвокат Сніжана Чубенко.
 
До процесу захисту інтересів церкви з духовним центром у країні-агресорі Росії підключилися такі собі громадські «незацікавлені» діячі: голова ГО «Вільний вибір громади» Р. Лінда та голова ГО «Експертна рада суспільних досліджень i проєктів у сфері національного здоров’я та соціального захисту населення» І. Березюк.
 
Слід зазначити, що до часу виникнення так званих «церковних війн» про таких громадських діячів, як Р. Лінда та І. Березюк, ніхто і ніколи не чув.
 
Тому напрошується припущення, що вони з’явилися під брендом громадських діячів для захисту «руского православія».
 
Зовсім «не змовляючись», вони одночасно звернулися в поліцію і в КДКА (кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури) у Вінницькій області зi скаргами на С. Чубенко.
 
І обоє, «не змовляючись», просили притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити права на адвокатську діяльність адвоката С. Чубенко за те, що та захищає Православну церкву України.
 
Отримавши облизня як у поліції, так і у Вінницькій адвокатурі (скаржникам було відмовлено у задоволенні їхніх заяв), ці «українські» діячі не зупинилися.
 
Рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури у Вінницькій області можна оскаржити у вищій комісії, що Р. Лінда і зробив.
 
І цiєї суботи, 25 липня, на Бориспільському шосе, 18 у Києві Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури розглядатиме скаргу «українського патріота» Р. Лінди на рішення Вінницької КДКА.
 
Зауважимо, що такий собі Р. Лінда неодноразово виступав у ЗМІ з очевидними проросійськими настроями.
 
Цікаво, яку ж позицію займе Вища адвокатська комісія. Чиї інтереси буде захищати Українська адвокатура і чи підтримає адвоката Сніжану Чубенко, а разом із нею право громадян України на вільний вибір конфесії, на свободу думки та слова. 
 
 
 
Олександр ГУДИМА,
голова громадського об’єднання «Українське Православне Братство Святого Апостола Андрія Первозванного»

 • Голодомор – це біль загальнолюдського масштабу

  Український народ ніколи не заспокоїться і не примириться із фактом цього злочину, але ми маємо молитися за спокій для душ загиблих, якого вони не знали за земного життя. Нині час відкрито говорити одне з одним про цю травму та свідчити світові правду. >>

 • Кілька пропозицій для уряду

  Панове урядовці, не потрібно закривати ФОПи та інший бізнес у вихідні дні, а лише скоротити робочі години, наприклад із 8.00 до 14.00, бо в державі немає коштів на компенсацію збитків підприємцям. >>

 • Знеславлена слава,

  Кожен день із ранку до ночі по радіо та на телебаченні тільки й чую: «Слава Україні! Слава героям, які творять її». >>

 • Ворог боїться тільки сили

  Коли в 2014­му Росія без оголошення війни напала на Україну, нав’язала нам так звану гібридну війну, Україна її прийняла, і це було великою помилкою. >>

 • Ми гідні бути вільними!

  Сьогодні згадаймо про все, чого ми досягли і маємо. Не забудьмо подякувати нашим захисникам, які і в ці хвилини боронять нас від російського агресора, а також – нашим новітнім Героям, які віддали власні життя заради збереження нашої свободи, помолімося за їхніх рідних і близьких >>