У травні минулого року «УМ» писала про колишнього дивізійника СС «Галичина» Василя Бойківа, який 19–річним хлопчиною пішов захищати Україну. А тепер маємо привід, на жаль, сумний, знову згадати цю родину: Володимир Бойків, син дивізійника, загинув на Майдані від куль снайпера....
«Він зателефонував iз самого ранку 18 лютого, — розповідає Олена Бойків, мати героя Майдану. — Ніколи ще так рано не дзвонив. Ми постійно спостерігали за новинами, а потім син телефонував iз Майдану і розповідав те, чого камери не зафіксували. А того ранку навіть не привітався, не спитав, як наше з батьком здоров’я, лише сказав терміново вмикати телевізор, бо почали стріляти. Ми увімкнули телевізор, а син попрощався і поклав слухавку. Це була наша остання розмова...»
Увечері Володимир, який iз родиною в 2000 році переїхав до Києва, дивився телевізор. А потім сказав дружині, що йде на Майдан. Між 22–ю і 23–ю годинами подзвонив Наталці, розказував, що там коїлось, і раптом розмова обірвалася. 19 лютого зранку стурбована дружина пішла його шукати. Коли приїхала у 17–ту лікарню Києва, то лікарі показали їй усіх поранених, яких туди звозили десятками. На той час тіло її чоловіка вже було внизу в морзі, проте заклопотані медпрацівники не показали жінці загиблих. «Ми п’ять діб не знали, що трапилося з Володею, — розповідає його рідна сестра Ірина. — Найбільше боялися, що він був у Будинку профспілок, коли там трапилася пожежа». «Дивилися по телевізору, як активісти показували частини обгорілих тіл, які знайшли після пожежі, і хтось сказав: «Ось ми «щось» принесли, — продовжує мати чоловіка, пані Олена. — Уявляєте «щось»... Це ж найгірше, коли навіть могилки рідного не маєш...»
Місце знаходження тіла Володимира першою дізналася подруга дружини Наталі, яка побачила фотографію в інтернеті. «Майдан–SOS» шукав родичів для опізнання тіла. Володимир помер від трьох кульових поранень, одна з куль влучила в голову. Ще й граната розірвалася якраз біля нього, осколками від вибуху розірвало живіт. Володимир не мав на собі жодної амуніції, він прийшов на Майдан допомогти, але активної участі у сутичках не брав. У загиблого сиротами залишилися троє синів, наймолодшому з яких, Захару — лише 12 років.
Патріот, правдолюб, висококласний фахівець, душа компанії... Володимира Бойківа любили усі його родичі та численні друзі. Він народився у Львові та прожив тут більшу частину свого життя. За фахом був будівельником, як і його батько. Кілька років тому він пережив інфаркт, а за кілька місяців до революції в нього стався інсульт. Не надто міцне здоров’я не завадило чоловіку боронити волю своєї держави. А задовго до всіх подій він попросив дружину, щоб його поховали у Львові.
Проводжати загиблого в останню путь зібрався увесь Львів. «На цвинтарі до мене підійшла незнайома жінка, — каже мати героя, — поспівчувала і розповіла, що її дочка вчиться в тій же школі, де колися навчалися мої діти — Володя та Іра. Вона сказала, що син став новим символом навчального закладу, учням про нього розповідають»...