«Устина могила»

«Устина могила»

На Черкащині неподалік села Новоселиця Чигиринського району виявлено розритий скіфський курган «Устина могила». «Ми виявили це випадково, коли вибралися на тамтешню висоту, звідки як на долоні відкривається неймовірної краси місцина.

Легіон січовиків

Легіон січовиків

У найстарішому столичному кінотеатрі «Жовтень» днями презентували документально-ігровий фільм режисера Тараса Химича «Легіон. Хроніка Української галицької армії 1918-1919». Фільм створений командою львівської студії Invert pictures.

Поховали Гію

Поховали Гію

Вчора, 22 березня, було поховано тіло відомого українського журналіста, редактора iнтернет-видання «Українська правда» Георгія Гонгадзе. Зайве нагадувати, ким був Георгій і чим стала для України його смерть, а точніше, ті обставини, котрі супроводжували його викрадення та вбивство у 2000 році.

«Афганська» родина без Олега

«Афганська» родина без Олега

«...Ми, учасники бойових дій воїни-«афганці», підемо з Майдану, якщо побачимо, що нормально запрацює уряд, економіка держави оживе, політики почнуть виконувати свої обіцянки; побачимо, що люстрація посадовців проводиться, відбувається очищення від кримінальних елементів у владі, та й просто на вулицях», — говорив у інтерв’ю Олег Міхнюк 22 лютого 2014 року, яке згодом увійшло у книгу Валентини Розуменко «Майдан...

Криваве Вогнехреще

Два роки тому в Києві відбулися події, які увійшли в історію як «криваве Водохреще» або «Вогнехреще». Тоді на Народному вічі в центрі столиці зібралося кілька десятків тисяч мітингувальників, які висловили своє обурення ухваленими напередодні диктаторськими законами.

Усе залежить від нас

Усе залежить від нас

Серпень... Як же боляче це слово сьогодні ранить серце! В серпні виповнюється рівно рік трагічним подіям під Іловайськом. Олександр Гуменюк, засновник і командир легендарного 11-го батальону територіальної оборони «Київська Русь», загинув в іншому місці — підступна снайперська куля наздогнала його під селом Малоіванівка Перевальського району Луганської області.

Зірка шістдесятників

Зірка шістдесятників

На знімку — колишні студенти Київського медінституту Лідія Гук (тоді Півень) та Микола Плахотнюк. А поміж ними — нашвидку (але навіки!) створений рукою Алли Горської плакат до вечора пам’яті Василя Симоненка, що відбувся в медінституті 22 грудня 1963 року, якраз на дев’ятини поета. Вечір намагалися заборонити чи зірвати.

Єдині в усьому

Єдині в усьому

Дивно, але про декого зі своїх знайомих я не знаю, чи є в них «друга половинка». А от Василя Шустя рідко коли зустрічав наодинці. Він усюди, здавалося, був у парі зі своєю Лідою. У час національного піднесення, наприкінці 1980-х, вони разом вcтупили у Товариство української мови імені Тараса Шевченка, а потім і в Народний рух.

Рік козацтва й Калнишевського

Наступного року виповнюється 325 рокiв від дня народження святого праведного Петра Калнишевського — останнього кошового отамана Запорозької Січі, видатного українського державника, воєначальника і полководця. Нині, під час війни Російської Федерації проти України, ця дата набуває особливого значення.