Дії суддів КСУ містять очевидні ознаки злочину

14:49, 29.10.2020
Дії суддів КСУ містять очевидні ознаки злочину

Отже Президент Зеленський таки скликає термінове засідання Ради національної безпеки і оборони.

 

Сподіваюсь наслідками такого рішення будуть жорсткі політико-правові рішення, адже суто юридичних механізмів реагування на загрозу руйнівним рішенням Конституційного Суду не існує.

 

Рішення КСУ суперечить Конституції України, зокрема принципу верховенства права, ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів, спрямованого на уникнення відповідальності суддями КСУ, є необгрунтованим, а отже є явно неправосудним.

 

Тому дії суддів КСУ у зв'язку із ухваленням такого рішення містять очевидні ознаки злочину.

 

В свою чергу, невиконання очевидно неправосудного рішення може прирівнюватись до обов'язку не виконувати явно злочинний наказ.

 

У зв'язку з цим, РНБО може рекомендувати не виконувати це рішення, як таке, що є нікчемним, тобто не тягне за собою жодних правових наслідків.
При цьому, Верховна Рада України на підставі рішення РНБО могла би:


визнати рішення КСУ нікчемним та підтвердити, що на території України діє законодавство станом на день до ухвалення рішення КСУ;

припинити повноваження всього складу КСУ.

 

Ще раз повторюсь: немає суто юридичних можливостей подолати наслідки, заподіяні рішенням КСУ. Тому єдиний вихід у цій ситуації - це прийняття жорстких політико-правових рішень. Прецеденти таких рішень уже були в нашій історії - зокрема, у лютому 2014 року.

 

P.s. Офіс Генерального прокурора мав би негайно зареєструвати провадження за фактами вчинення злочинів поки ще суддями Конституційного Суду України.

 

Руслан Рябошапка, Юрист, генеральний прокурор України (2019 – 2020), Фейсбук, 28.10.2020

 • «Гидкий» вересень

  Днями зателефонував мій земляк і однокласник із Тернопільщини й запитав, чи пам’ятаю ту знаменну для всіх галичан дату — вересень 1939-го. >>

 • Чи розсмокчеться?!

  Президент, парламент, уряд та зовнішньо­політичне відомство тривалий час годують суспільство обіцянками якогось «надтаємного» плану повернення тимчасово окупованих Росією територій Донбасу і Криму для встановлення очікуваного нацією миру на українській землі. >>

 • Кілька пропозицій для уряду

  Панове урядовці, не потрібно закривати ФОПи та інший бізнес у вихідні дні, а лише скоротити робочі години, наприклад із 8.00 до 14.00, бо в державі немає коштів на компенсацію збитків підприємцям. >>

 • Знеславлена слава,

  Кожен день із ранку до ночі по радіо та на телебаченні тільки й чую: «Слава Україні! Слава героям, які творять її». >>