«Антитіла» підтримки: як музиканти збирали за океаном доброчинну допомогу для українських захисників
Впродовж вересня відбувся масштабний американський тур «Культура vs війна. Антитіла». >>
У Міністерстві культури повідомили церковників УПЦ МП про відповідальність за вивезення об’єктів з Лаври
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко нагадав представникам УПЦ МП про кримінальну відповідальність у разі крадіжки і вивезення в інше місце з Києво-Печерської лаври музейних експонатів, зокрема мощів святих.
Як інформує Україна молода, про це він повідомив в ефірі телемарафону.
«Я хотів би наголосити про всяк випадок, що крім нерухомого майна, там є ще музейні експонати, понад 800 екземплярів, в тому числі мощі святих, які були передані на використання монахам, і щодо них буде окрема ревізія, наскільки вони там збережені», - зазначив міністр.
Ткаченко попередив УПЦ МП, що під час останньої ревізії, яка була у 2018 році, усі об’єкти були зафіксовані, тобто, відповідно, є увесь їх перелік.
«Тому, якщо рухоме майно, у тому числі мощі, якимось чином кудись будуть переміщені, то представники будуть відповідати це цей злочин у будь-якому випадку», - сказав урядовець.
Міністр наголосив, що міжвідомча комісія дійшла висновків, що з боку УПЦ МП в Лаврі «були порушення щодо використання майна, і їх досить багато, в тому числі новобудови на території Нижньої Лаври без відповідних дозволів, і багато інших речей».
На питання, чи буде Мінкульт звертатися до правоохоронних органів, якщо УПЦ МП відмовиться залишати будівлю Лаври після 29 березня, Ткаченко сказав: «Ми це передбачили. До складу комісії щодо ревізії включені представники як СБУ, так і МВС».
Водночас міністр заявив, що «після завершення ревізії комісії ніхто не говорить, що життя монахів у Лаврі припиниться, але це привід для того, щоб монахи могли визначитися з тим, яким чином вони можуть залишитися в Лаврі».
На питання, чи є якісь варіанти залишитися, Ткаченко сказав: «Безперечно, вони (монахи – ред.) прекрасно про це знають. Я сьогодні розмовляв у тому числі зі священниками, які перейшли з УПЦ МП в ПЦУ».
Як повідомляла УМ, 10 березня Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" повідомив монастирю УПЦ МП, що з 29 березня 2023 року договір 10-річної давності (від 19 липня 2013 року) про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном, що є держвласністю, буде розірвано.
У попередженні йшлося про вимогу звільнити будівлі на Лаврській 11 і Лаврській 15 у Києві. УПЦ МП заявила, що юридичних підстав на це немає і виселення її чоловічого монастиря з Києво-Печерської лаври є просто «забаганкою чиновників з Мінкульту».
Нагадаємо, давня Київська Митрополія існувала з Лаврою близько 635 років (1051 – 1686), а Московський Патріархат владарював у святині майже вдвічі менше – 337 років (1686 – 2023).
Впродовж вересня відбувся масштабний американський тур «Культура vs війна. Антитіла». >>
Нові проєкти представив Музей історії міста Києва. >>
Два роки тому Дональд Трамп оголосив, що братиме участь у виборах чергового президента США. >>
У Єгипті живе понад 100 мільйонів люду, третина всього арабського світу. >>
В Івано-Франківську з 12-го по 15 вересня тривав мультижанровий фестиваль «Харків: (не)релокована культура», який організовувала Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. >>
У столиці проходить 35-й Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест». >>