Закарпаття — рай для гурманів: місцеві спеціалітети для туристів і не тільки
Трапилось якось їхати в потязі з жінкою із Закарпаття. >>
Борщ з кількою (ютуб-канал Костянтина Грубича)
Пісні страви можуть бути надзвичайно смачними, якщо для їхнього приготування використати перевірений часом рецепт. У місті Решетилівка, що на Полтавщині, такою стравою вважається борщ із кількою в томаті.
Місцева журналістка Людмила Дядченко знайшла час для ютуб-каналу Костянтина Грубича, аби навчити сучасних господинь премудростям традиційної кухні.
Інгредієнти:
- вода - 3 л;
- цибуля - 2 шт.;
- морква - 1 шт.;
- цукор - 1 ст. л.;
- картопля - 4 шт.;
- капуста - половина головки;
- олія - 2 ст. л.;
- помідори - 5-6 шт.;
- «Кілька у томаті»;
- консервована квасоля.
У каструлю з холодною водою всипте покришену цибулину й поставте на вогонь. Як тільки борщ закипить, додайте дрібно порізану картоплю, а згодом – лавровий лист і горошок чорного перцю.
Далі потріть велику морквину, розділивши подрібнену масу на дві частини. Одну вкиньте до каструлі сирою, а іншу викладіть на сковорідку для приготування засмажки. Сюди ж додайте цибулю.
Як тільки овочі підрум’яняться, з’єднайте їх з перетертими свіжими помідорами, цукром і сіллю, після чого добре протушкуйте.
Коли картопля буде майже готовою, пора додавати порізаний солодкий перець, тонко покришену капусту, консервовану квасолю і засмажку.
Дочекайтеся поки борщ знову закипить, висипте з банки кільку та ще трішки проваріть.
Ця страва стає особливо смачною після того, як добре настоїться.
Дивіться також оригінальний рецепт супу.
Трапилось якось їхати в потязі з жінкою із Закарпаття. >>
Лікарі-дієтологи радять з’їдати бодай два яблука на день у будь-яку пору року, аби забезпечити організм вітаміном С, залізом, клітковиною, іншими корисними та поживними елементами. >>
Небагато сімей знаходять час для приготування домашнього квасу. Більшість українців віддають перевагу покупній продукції в ПЕТ-тарі, виготовленій на українських заводах. >>
Цей спосіб запікання молодої курочки увійшов до книги «Як добре й здорово варити», що була надрукована у Коломиї майже 85 років тому >>
У селі Буша на Вінниччині цей рецепт дерунів називають «Сліпою рибою» >>
Багато рецептів, описаних античним кулінаром-гурманом Марком Ґавієм Апіцієм, вже встигли адаптувати сучасні майстри до наших реалій >>