Закарпаття — рай для гурманів: місцеві спеціалітети для туристів і не тільки
Трапилось якось їхати в потязі з жінкою із Закарпаття. >>
Салат із цвітною капустою (ютуб-канал Костянтина Грубича)
Любителі не лише корисних, а й по-святковому красивих страв обов’язково оцінять овочевий салат від буковинської господині Фелічії Первісник. Шанувальники цього блюда в один голос називають його «справжньою вітамінною бомбою».
Як створити кулінарний шедевр без жодної помилки, розповіла ютюб-каналу Костянтина Грубича сама пані Фелічія. За її словами, головною родзинкою блюда служить спеціальний кисло-солодкий соус.
Інгредієнти для салату:
- цвітна капуста - 1 кг;
- болгарський перець - 2 шт.;
- морква - 2 шт.;
- часник - 2 зубці;
- петрушка - пучок;
- сіль, перець - за смаком.
Інгредієнти для маринаду:
- вода - 1 л;
- цукор - 2 склянки;
- сіль - 2 ст. л.;
- перець - 1 ч. л.;
- олія - 1склянка;
- оцет - 1склянка;
- часник - 2 зубці.
Розберіть вимиту капустину на окремі фрагменти. Потім висипте їх у киплячу підсолену воду і проваріть не більше, ніж 3 хвилини. Далі овочі слід швидко вийняти з окропу до посудини, наповненої холодною водою. Якщо сюди ж додасте кубики льоду, то капустяні шматочки у салаті будуть надзвичайно хрусткими.
Решту інгредієнтів треба підготувати наступним чином. Перець поріжте соломкою, моркву і часник потріть на терці, петрушку пошинкуйте якомога дрібніше. Болгарський перець для цього салату краще обирати різного кольору – червоного і жовтого. Це додасть страві ще більш вишуканого естетичного вигляду.
Дуже важливим складником у цій страві вважається маринад. Для його приготування у літрі води повністю розчиніть цукор та сіль. Потім додайте олію, оцет, часник, все добре перемішайте, процідіть і залийте капусту. Сюди ж покладіть решту овочів і добре перемішайте.
А далі пані Фелічія радить набратися терпіння, оскільки куштувати цю вітамінну смакоту можна лише після того, як вона настоїться у холодильнику протягом 6-8 годин.
Дивіться також рецепт дуже смачного грецького салату з фетою.
Трапилось якось їхати в потязі з жінкою із Закарпаття. >>
Лікарі-дієтологи радять з’їдати бодай два яблука на день у будь-яку пору року, аби забезпечити організм вітаміном С, залізом, клітковиною, іншими корисними та поживними елементами. >>
Небагато сімей знаходять час для приготування домашнього квасу. Більшість українців віддають перевагу покупній продукції в ПЕТ-тарі, виготовленій на українських заводах. >>
Цей спосіб запікання молодої курочки увійшов до книги «Як добре й здорово варити», що була надрукована у Коломиї майже 85 років тому >>
У селі Буша на Вінниччині цей рецепт дерунів називають «Сліпою рибою» >>
Багато рецептів, описаних античним кулінаром-гурманом Марком Ґавієм Апіцієм, вже встигли адаптувати сучасні майстри до наших реалій >>