Закарпаття — рай для гурманів: місцеві спеціалітети для туристів і не тільки
Трапилось якось їхати в потязі з жінкою із Закарпаття. >>
Дрогобицька ковбаса (ютуб-канал Костянтина Грубича)
Микола Кундик із Львівщини особисто знав Олексу Захаряка, якого заслужено вважають винахідником «Дрогобицької ковбаси». Саме він у 1956 році зареєстрував і отримав дозвіл на виробництво знаменитого м’ясного делікатесу.
На жаль, звичка сучасних виробників спрощувати автентичну рецептуру, не минула і цей унікальний продукт. Втім, ніколи не пізно повернутися до витоків самотужки.
Як приготувати кулінарну гордість Дрогобича у домашніх умовах, пан Микола розповів ютуб-каналу Костянтина Грубича.
До речі, 70-літній майстер познайомив глядачів з Миколою Одинаком, якому вже півтора року поспіль передає досвід створення саме класики кулінарного «жанру». Тобто справа пана Олекси у його рідному місті процвітає і далі.
Інгредієнти:
- свинина - 10 кг;
- яловичина - 1 кг;
- нітросіль - 160 г;
- цукор - 10 г;
- перець - 20 г;
- часник - 20 г;
- кмин - 20 г.
Дрогобицька ковбаса створюється винятково із свіжої якісної свинини світлого кольору. М’ясо необхідно порізати на дрібні шматочки і відправити до холодильника на 2-3 дні.
Із яловичини приготуйте фарш, додайте до нього нітросіль, часник, перець та кмин, з’єднайте із свининою і вимішуйте руками до того часу, поки не отримаєте однорідну масу. Яловичина потрібна у цьому рецепті для в’язкості.
Начинену ковбасу помістіть до гарячої коптильні на 4-6 годин. Температуру у ній необхідно тримати в районі 90 -100 градусів.
Тим часом підготуйте велику каструлю з гарячою водою, покладіть у неї підкопчені качалки і проваріть протягом 1 години 45 хвилин. Аби просушити готову ковбасу, ще раз помістіть її до коптильні. Ось після цього процес можна вважати таким, що завершився.
За словами обох майстрів, у справжній дрогобицькій ковбасі добре видно шматочки світлого м’яса, а також фрагменти темнішої яловичини, чорного меленого перцю та кмину. Якщо начинка у цьому продукті нагадує суцільний фарш і має однаковий колір, то вам однозначно пропонують підробку.
Дивіться також, як приготувати дуже смачну картопляну ковбасу.
Трапилось якось їхати в потязі з жінкою із Закарпаття. >>
Лікарі-дієтологи радять з’їдати бодай два яблука на день у будь-яку пору року, аби забезпечити організм вітаміном С, залізом, клітковиною, іншими корисними та поживними елементами. >>
Небагато сімей знаходять час для приготування домашнього квасу. Більшість українців віддають перевагу покупній продукції в ПЕТ-тарі, виготовленій на українських заводах. >>
Цей спосіб запікання молодої курочки увійшов до книги «Як добре й здорово варити», що була надрукована у Коломиї майже 85 років тому >>
У селі Буша на Вінниччині цей рецепт дерунів називають «Сліпою рибою» >>
Багато рецептів, описаних античним кулінаром-гурманом Марком Ґавієм Апіцієм, вже встигли адаптувати сучасні майстри до наших реалій >>