Кассандра, Леся та Яжина. Відомий польський режисер ставитиме виставу в київському театрі
Вдруге з осені минулого року до Києва приїздив відомий польський режисер Ґжеґож Яжина. >>
Щорічний "Вертепфест", який щороку відбувається у Харкові, у 2021 році проходить в онлайн-форматі. Замість 5-тисячної ходи колядники з десятків міст і країн підняли зірки над своїми вертепами вдома.
Святковий фестиваль хоч і відбувся онлайн, та колядкобатл знову з'єднав регіони і навіть країни, повідомляє 24 канал.
У 2021 році зібрати великий вертеп у Харкові завадила пандемія. Репетиції учасники "Вертепфесту" проводили також в онлайн-платформі – в зумі. В результаті, отримали 200 записаних на відео колядок з усіх кінців світу: Естонії, Польщі, Норвегії тощо.
Виконання колядки у Польщі
"Ми хвилювалися, як цього року втілити. І дуже добре, що все ж таки вирішили проводити онлайн, бо ще більше учасників, ніж було минулого 2020 року. І тепер це свято воно навіть більше доступне, бо раніше треба було приїхати в Харків. А тепер можна подивитися в інтернеті і взяти участь", – сказала співорганізаторка "Вертепфесту" онлайн Ірина Маркевич.
Онлайн вертеп з'єднав більше колективів, ніж торік: 110 замість 60. Загалом – це близько 1,5 тисячі людей. Дійство назвали колядкобатлом. І ось так, приміром, заспівала українська діаспора в Осло.
Вертеп в Осло
Наступного року організатори "Вертепфесту" сподіваються поєднати два формати: онлайн колядування та традиційну ходу Харковом.
Виконання української колядки в Італії
Як повідомляла УМ, під час пандемії можна провести колядування-онлайн. Телефонуйте близьким, родичам і навіть сусідам за допомогою відеозв'язку та колядуйте. А для того, щоб отримати винагороду – залиште номер відділення пошти чи номер картки.
Вдруге з осені минулого року до Києва приїздив відомий польський режисер Ґжеґож Яжина. >>
Ніколи для росії, яка намагається колонізувати Україну понад 300 років, а тепер веде повномасштабну війну, культура не була поза політикою — ні за царів, ні за тоталітарного правління у так званому радянському союзі, насильно скріпленому кров’ю незалежності інших народів. >>
В архіві студентський робіт студенти-кінознавці Київського національного університету театру, кіно і телебачення Карпенка-Карого Алік Дарман і Володимир Прилуцький, виявили дві українські кінострічки 1920 років. >>
Заняття для дев’яти українських режисерів у Києві провів знаний польський режисер Ян Клята. >>
Концертом у Хмельницькій обласній філармонії 28 лютого стартує цьогорічний етап проєкту під назвою «Польська музика в Україні». До жовтня українські оркестри під батутою польського диригента з українським корінням Романа Реваковича зіграють в Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Полтаві та Київі >>
Знову Різдво у ХХІ столітті у війні. >>