Загроза безвізу: Рада призначила представників до комісії, що визначатиме адмінпосади у САП

14:28, 17.09.2020
Загроза безвізу: Рада призначила представників до комісії, що визначатиме адмінпосади у САП

Парламент ухвалив постанову №4104 про визначення представників парламенту до комісії. Вона займатиметься проведенням конкурсу на заміщення адміністративних посад у САП.

 

Як інформує УМ, за відповідний проєкт проголосували 239 нардепів.

 

За проголосували: "Слуга народу" – 172 голоси; "Опозиційна платформа – За життя" – 30 голосів; "За майбутнє" – 18 голосів; "Довіра" – 11 голосів; Позафракційні – 8 голосів.

 

Проти: "Батьківщина" – 12 голосів; "Європейська Солідарність" – 22 голоси; "Голос" – 11 голосів; "Слуга народу" – 1 голос; Позафракційні – 2 голоси.

 

До складу комісії як представників Верховної Ради пропонують призначити:


Бусол Олену – завідувачку кафедри спеціально-правових дисциплін Навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету імені Вернадського
Гуджала Андрія – керуючого партнера адвокатського об’єднання “ГуДеГ” (за згодою);


Дрозда Олексія – начальника відділу докторантури та ад’юнктури Національної академії внутрішніх справ (за згодою);
Коваль Катерину – першого заступника голови Союзу юристів України (за згодою);


Навроцького В'ячеслава – професора кафедри теорії права та прав людини Українського католицького університету, професора кафедри кримінального права і кримінології Львівського державного університету внутрішніх справ, члена-кореспондента Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора (за згодою);


Романюка Богдана – професора кафедри транспортного права та логістики Національного транспортного університету, кандидата юридичних наук, доцента (за згодою);
Соболя Євгена – завідувача кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Винниченка, доктора юридичних наук, професора (за згодою).

 

Рішення Верховної Ради щодо призначення керівництва САП занепокоїло Євросоюз. У Європарламенті заявили, що через проблемну процедуру відбору очільників САП існує загроза безвізовому режиму.

 

За словами членкині комітету з закордонних справ Європарламенту Віоли фон Крамон, влада України може успішно проштовхнути кандидатів у комісію, яким бракує досвіду.

 

"Це не мине дарма. Український уряд ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС і подальший транш допомоги в розмірі 1,5 мільярда євро", - написала фон Крамон у твіттері.

 

Голова правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін розповів, які загрози для України несе ухвалення проєкту постанови №4104.

 

"Групи Авакова і Коломойського, ОПЗЖ і ко втретє спробують протягнути через Раду кандидатів, які знову не відповідають закону Посол ЄС заявив, що це загрожує безвізу Велика сімка кілька разів заявляла, що це ставить під питання західну фінансову та політичну допомогу Україні", - написав Шабунін у фейсбуці.

 

Як аргумент Шабунін наводить слова впливового німецького політика та євродепутата Майкла Галера.

 

"Сильно стурбований сьогоднішнім можливим голосуванням у Верховній Раді України за кандидатів в конкурсну комісію з вибору голови САП, яким бракує доброчесності та досвіду антикорупції. Це ризик для підтримки ЄС та МВФ", – написав Галер.Як повідомляла УМ, глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький звільнився із відомства за власним бажанням.

 

Національне антикорупційне бюро заявляє, що рішення Конституційного суду про неконституційність призначення Артема Ситника директором НАБУ колишнім президентом Петром Порошенком є політично вмотивованим.

 

Конституційний суд визнав незаконним призначення у 2015 році Артема Ситника на посаду директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ).