Водолази перевірили повернені Росією українські кораблі на наявність вибухівки

19:27, 20.11.2019
Водолази перевірили повернені Росією українські кораблі на наявність вибухівки

Українські катери "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" повернулися з полону в анексованому Росією Криму перевірили на наявність вибухівки.

 

Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Андрій Цаплієнко.

 

“... відбувалося водолазне обстеження кораблів під час приймання. Українські водолази оглядали ушкодження кораблів. І, про всяк випадок, наявність вибухових пристроїв. Може, хто з росіян забув”, — написав Цаплієнко.

 

Як раніше повідомляла УМ, в Очаків зайшли українські катери “Нікополь”, “Бердянськ” та “Яни Капу”,.

 

Прибуття українських катерів “Нікополь”, “Бердянськ” та буксиру “Яни Капу”, які напередодні були повернені Росією і прямують в напрямку материкової України, очікується 20-21 листопада.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дипломатичний маневр: чому Росія повернула Україні захоплені у Керченській протоці кораблі

 

25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправді судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.

 
 
Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.
24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.
 
15 березня донька військовополоненого моряка Андрія Оприско Ольга Оприско на Радбезі ООН закликала стати на сторону захисту людяності та гідності, аби не втрачати те, що робить людей людьми.
 
13 квітня рідні військовополонених моряків вирушили до Москви для участі в судових засіданнях.
 
17 квітня суд Москви продовжив термін тримання під вартою 24 українським військовополоненим морякам.
 
Водночас Росія відмовилася брати участь в слуханнях трибуналу ООН зі звільнення українських моряків.
 
Міжнародний трибунал ООН з морського права наказав Росії звільнити 24 захоплених моряків та повернути три кораблі.

Нагадаємо,  7 вересня між Україною і Росією відбувся масштабний обмін утримуваними особами.

Після цього, президент України Володимир Зеленський сказав, що домовленості з Володимиром Путіним щодо першого етапу завершення війни на Донбасі виконані.

В Україну в рамках обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки моряки.