Зброя та військова техніка: Німеччина виділила новий пакет допомоги для України
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
Вищий антикорупційний суд у п'ятницю ввечері почав обирати запобіжний захід колишньому заступнику голови РНБО Олегу Гладковському.
Про це повідомляє кореспондент LB.ua із залу суду.
Судове засідання веде слідчий суддя Тимур Хамзін.
Перед початком засідання Гладковський заявив, що не бачить підстави для оголошення підозри.
"Те, що мені інкримінують, повна нісенітниця. Справа складається з п'яти томів, де два томи - моя податкова декларація, яку заповнював протягом трьох років. І це - основна складова цієї справи. Ще один том - контракти між підприємством, до якого я не мав жодного стосунку і впливу на його діяльність, з Міністерством оборони та четвертий том - стосується декларування. І п'ятий те, що було сформульовано в повідомленні про підозру, де на біле кажуть чорне, а на чорне - біле, а решту ми з вами зараз послухаємо і моя позиція буде такою, щоб відстояти свою честь, гідність і невинність", - сказав підозрюваний.
Гладковський зазначив, що не збирався залишати територію України.
"Затримання - це теж порушення закону, моїх прав і свобод, тому що я за три останніх роки 260 разів був за кордоном, займався військовою допомогою. Тільки цього року навіть після звільнення я більш ніж 10 разів був за кордоном. 7 жовтня прилетів звідти. У мене було запрошення на виставку в Брюсселі і зворотні квитки. Чому мене затримали саме зараз - не розумію", - сказав Гладковський.
Адвокати Гладковського подали клопотання про його звільнення з-під варти, оскільки на момент затримання він не був у статусі підозрюваного. За словами Гладковського, йому вручили підозру сьогодні о 17:18. Адвокат вважає, що без рішення слідчого судді затримання незаконне.
Адвокати вважають, що прокурори не навели в протоколі про затримання доказів, що Гладковський міг уникнути притягнення до відповідальності шляхом втечі з країни.
Прокурор пояснив, що адвокати не спростовують, що людина могла ухилятися від відповідальності, і органи попереднього розслідування могли так вважати. Справа розслідується з квітня. Влітку цього року було проведено кілька обшуків, зокрема на підприємстві, де є бенефіціаром Олег Гладковський.
Прокурор вважає, що адвокати, вимагаючи зараз його звільнення, не довели факту, що він не міг ухилятися від притягнення до відповідальності.
Як повідомляла УМ, Гладковський назвав незаконним своє затримання та на знак протесту "проти свавілля правоохоронних органів оголосив голодування".
За його словами, жодних обмежень на виїзд за кордон ніколи не було. Повісток із викликами на допит чи проведення слідчих дій не надсилалось. Він стверджує, що весь час співпрацював із детективами НАБУ надаючи свідчення та необхідні пояснення.
Колишньому першому заступнику секретаря Ради національної безпеки та оборони Олегу Гладковському повідомили про підозру.
Раніше ЗМІ повідомили, що перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олег Гладковський намагався вилетіти з України, його затримали.
Петро Порошенко вважає затримання Гладковського "феєричним видовищем" нової влади.
У корпорації “Богдан” зазначили, що Гладковський не мав наміру залишити Україну, а прямував на світову виставку автобусної техніки Bus world 2019, яка розпочинає свою роботу 18 жовтня у Брюсселі.
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
"Розсекречені документи з архівів радянського КДБ поставили крапки над "і" у біографії одного з найвідоміших українських поетів-шістдесятників і знаменитого "прораба" горбачовської перебудови Віталія Коротича. >>
До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання. >>
Законопроєкт №12191 про декриміналізацію порно підтримав за основу Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності. >>
Позови в суд до російської федерації на стягнення 24,7 млн грн за збитки подав український поштовий оператор «Нова пошта». >>