НБУ називає атаки на Гонтареву терором, ЄС тим часом вимагає розслідування

16:33, 17.09.2019
НБУ називає атаки на Гонтареву терором, ЄС тим часом вимагає розслідування

Валерія Гонтарева

Правління Національного банку назвало атаки проти екс-голови центробанку Валерії Гонтаревої "терором", мета якого - залякати реформаторів.

 

Про це йдеться у заяві правління НБУ.

 

"Ми, Правління Національного банку, публічно заявляємо про неприпустимість цілеспрямованих, системних атак на ексголову центробанку Валерію Гонтареву та в її особі – на усіх реформаторів, які працювали і працюють на благо України. Це вже не низка інцидентів, це – ТЕРОР. Його мета – залякати реформаторів, минулих і теперішніх, паралізувати нашу діяльність, змусити нас мовчати", - йдеться у заяві.

 

У Нацбанку підкреслюють, що не будуть мовчати та вважають атаки "прямою і неприхованою загрозою демократії та реформам". У заяві також називають атаки "загрозою кожному громадянину, його конституційним правам і свободам" та "повною руйнацією моральних цінностей демократичного суспільства на користь терору".

 

У НБУ вимагають проведення проведення неупередженого прискореного розслідування цієї серії атак, а також правопорушень власників та акціонерів неплатоспроможних банків, інформацію про які Нацбанк раніше передав до правоохоронних органів.

 

У делегації Європейського союзу в Україні очікують невідкладного розслідування серії нападів на колишню главу НБУ Валерію Гонтареву та покарання винних.

 

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій делегацією у вівторок у відповідь на пожежу в будинку Гонтаревої під Києвом.

 

"Нещодавні очевидні серії нападів на колишню главу НБУ і її майно неприпустимі, як заявив сьогодні вранці президент України", - йдеться у повідомленні делегації ЄС у Twitter.

 

"Ми очікуємо, що правоохоронні органи невідкладно проведуть розслідування і притягнуть до відповідальності винних", - заявили у представництві Європейського союзу.

 

Як повідомляла УМ, під Києвом вночі на 17 вересня згорів будинок екс-голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої, яка займалася Приватбанком.

 

«Наш будинок під Києвом в селищі Гореничі спалили. Кинули пляшку із запальною сумішшю через паркан. Будинок повністю згорів. Пожежникам не вдавалося його навіть згасити. Це вже повний і остаточний свавілля! Я не знаю куди мені звертатися», — зазначила Гонтарєва.

 

Президент Володимир Зеленський заявив, що вимагає від правоохоронних органів оперативного розслідування обставин пожежі.

 

Олігарх Ігор Коломойський натякнув, що підпал будинку колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої може бути вигідний їй самій. 

 

"Тепер, скоріше за все, її не видадуть. Тож думайте самі" – заявив Коломойський. 

 

Водночас Валерія Гонтарева заявила, що не бачить, чим їй може допомогти статус політичного біженця у Великій Британії.

 

«Інцидентів зі мною вистачило б уже на 20 політичних біженців. Я легально живу й працюю у Великій Британії. Я не бачу, чим мені допоможе статус біженця в цій країні», – розповіла Гонтарева.

 

На місці пожежі в будинку Валерії Гонтаревої поліція знайшла запальну ракету.

 

Раніше Валерію Гонтареву в Лондоні збив автомобіль, вона отримала серйозні травми. 

 

 
 
Як відомо, Валерію Гонтареву кілька разів викликали на допит у кримінальному провадженні стосовно бізнесмена-утікача Сергія Курченка.
 
 
Колишня голова Національного банку повідомила, що не приїде до України, бо тепер живе в Лондоні. Гонтарева звинуватила Генпрокуратуру в спробі дискредитувати реформи фінансового сектора.
 
 
Також Валерія Гонтарева заявляла про постійні погрози з боку олігарха Ігоря Коломойського. 
 
 
Бізнесмен Ігор Коломойський відреагував на заяву Валерії Гонтаревої. "Пам'ятайте, вона говорила, що я їй щось там погрожував, літак надіслати. Так я хочу уточнити, що обіцяв прислати літак, а не автомобіль", -  сказав Коломойський.
 
 
Раніше Гонтарева заявила про обшуки в її київській квартирі.