Гонтарева: не бачу, чим мені допоможе статус біженця

12:58, 17.09.2019
Гонтарева: не бачу, чим мені допоможе статус біженця

Колишня голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що не бачить, чим їй може допомогти статус політичного біженця у Великій Британії.

 

«Інцидентів зі мною вистачило б уже на 20 політичних біженців. Я легально живу й працюю у Великій Британії. Я не бачу, чим мені допоможе статус біженця в цій країні», – розповіла Гонтарева в коментарі Радіо Свобода.

Колишня голова НБУ назвала «нісенітницею» слова своїх опонентів, які припускають, що вона сама організувала підпал будинку й автомобіля своєї невістки, щоб отримати політичний притулок у Великій Британії та уникнути слідства в Україні.

 

«Таку нісенітницю навіть не можу коментувати. Інцидентів зі мною вистачило б уже на 20 політичних біженців», – сказала Гонтарєва.

 

Вона назвала «ахінеєю» версію про те, що підпалом автомобіля та будинку займався друг її сина.

 

«Який друг?! Це повна ахінея! Нехай поліція нарешті скаже своє слово, хто й навіщо це робить», – зазначила колишня голова НБУ.

 

Гонтарева наголосила, що не знає, хто стоїть за підпалом будинку. Вона розповіла, що їй погрожували впродовж останніх п’яти років.

 

«Зараз погрози надходили тільки від Коломойського та Портнова. Усі вони були в публічній площині», – повідомила Гонтарева.

 

Колишня голова НБУ додала, що перебуває вдома після того, як її збила машина наприкінці серпня.

 

«У мене вже було дві операції на нозі, зараз я вдома, мене відпустили із госпіталю на дві неділі до наступної операції. Після цього має бути ще одна операція», – розповіла Гонтарева.

 

Як повідомляла УМ,  олігарх Ігор Коломойський натякнув, що підпал будинку колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої може бути вигідний їй самій. 

 

"Тепер, скоріше за все, її не видадуть. Тож думайте самі" – заявив Коломойський. 

 

Воночас партія "Європейська Солідарність" вимагає від влади "припинити кампанію терору, яка здійснюється щодо Валерії Гонтаревої".

 

Під Києвом вночі на 17 вересня згорів будинок екс-голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої, яка займалася Приватбанком.

 

«Наш будинок під Києвом в селищі Гореничі спалили. Кинули пляшку із запальною сумішшю через паркан. Будинок повністю згорів. Пожежникам не вдавалося його навіть згасити. Це вже повний і остаточний свавілля! Я не знаю куди мені звертатися», — зазначила Гонтарєва.

 

Президент Володимир Зеленський заявив, що вимагає від правоохоронних органів оперативного розслідування обставин пожежі.

Нагадаємо, Валерію Гонтареву в Лондоні збив автомобіль, вона отримала серйозні травми. 

 
Як відомо, Валерію Гонтареву кілька разів викликали на допит у кримінальному провадженні стосовно бізнесмена-утікача Сергія Курченка.
 
Колишня голова Національного банку повідомила, що не приїде до України, бо тепер живе в Лондоні. Гонтарева звинуватила Генпрокуратуру в спробі дискредитувати реформи фінансового сектора.
 
Також Валерія Гонтарева заявляла про постійні погрози з боку олігарха Ігоря Коломойського. 
 
Бізнесмен Ігор Коломойський відреагував на заяву Валерії Гонтаревої. "Пам'ятайте, вона говорила, що я їй щось там погрожував, літак надіслати. Так я хочу уточнити, що обіцяв прислати літак, а не автомобіль", -  сказав Коломойський.
 
Раніше Гонтарева заявила про обшуки в її київській квартирі.