162 роки тому в Лондоні почала роботу перша в світі лінія метро
У Лондоні 10 січня 1863 р. почала роботу перша в світі лінія метро. >>
Федір Андрощук - знаний археолог, доктор історичних наук, очолив Національний музей історії України 1 березня 2020 року. (Фото: Соломія Бобровська у Facebook)
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук.
Як інформує УМ, про це 5 грудня повідомила народна депутатка, членкиня Комітету безпеки, оборони та розвідки України Соломія Бобровська Соломія Бобровська у Facebook.
До слова, термін відрядження завершився 20 вересня.
"Судячи з усього, скористався за призначенням своїми іншими громадянствами (те, чому вони в нього взагалі є – це інше питання), відбув у відрядження в Італію та Швецію, і згідно з відповіддю на моє депутатське звернення, загубився на відкритті виставки у Литві", – написала депутатка.
Бобровська висловила сподівання, що з усією наявною інформацією управлінські рішення стосовно поки що чинного директора вживатимуть негайно. З цим вона звернулася до очільника Міністерства культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького.
"Національний музей історії України – один з найзнаковіших наших музеїв на 800 тисяч експонатів, історія усього становлення нас як держави, від трипілля-скіфів до незалежності. І те, що Андрощук досі очолює Музей історії – сором, мʼяко кажучи", – наголосила вона.
Як повідомляла УМ, Подвійне життя розвідника: Національний музеї історії України з СБУ представляють виставку «Сім облич Віктора Петрова».
У Лондоні 10 січня 1863 р. почала роботу перша в світі лінія метро. >>
Видатний український поет, перекладач, літературознавець, правозахисник, відважний борець проти злочинного, окупаційного московсько-комуністичного режиму, багаторічний політичний в’язень, мученик за українську ідею >>
Сьогодні 189 років з дня народження видатного діяча української науки та культури — Павла Гнатовича Житецького. >>
У бою 3 січня 1921 р. біля залізничної лінії Бобринська – Помічна загинув чорноліський отаман Микола Кібець-Бондаренко. >>
Студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Алік Дарман і Володимир Прилуцький виявили цінну знахідку – стрічку "Карл Бруннер" 1936 року. >>
У 1978 році 28 грудня в жахливих муках помер 51-річний Гелій Снєгирьов – письменник, кінорежисер, кіносценарист та журналіст, правозахисник- дисидент. >>