У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
путін любить продукувати історичну маячню і захоплюється Невським, що ставав навколішки перед ханами Орди.
Російський диктатор владімір путін вперше схвально висловився про історичний вплив Золотої Орди на Московію, яка платила їй данину.
Мовляв, ординці були кращими за західних завойовників (Тевтонський орден – Ред.) в часи князя Олександра Невського.
Як інформує Україна молода, такими роздумами про історичну спадковість Московії путін поділився під час зустрічі з новим складом громадської палати рф, передають російські змі 3 листопада.
На думку господаря Кремля, Олександр Невський правильно робив, коли їздив до ханів на поклон, щоб отримати "ярлик" на князювання.
«Єдність народу була ключовою складовою виходу росії на нові рубежі. Так було завжди. Давайте згадаємо те, що відбувалося за часів, ну скажімо, Олександра Невського. Адже він їздив в Орду, вклонявся ординським ханам, отримував ярлик на князювання, зокрема й насамперед для того, щоб ефективно протистояти навалі Заходу», - сказав диктатор.
Ще й додав, мовляв, незважаючи на те, що ординці поводилися нахабно і жорстоко, але нібито «не зачіпали російської мови, традицій, культури».
У той же час, на думку путіна, "західні завойовники", саме на це претендували.
«Ось чому ми так шануємо Олександра Невського як святого. Саме за цей вибір. Він думав про те, щоб зберегти російський народ. Ну а потім і всі народи, які проживають на території нашої країни», - не кліпнувши оком сказав диктатор про уявну «далекоглядність» Невського щодо майбутніх підкорених народів.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>