У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Обміління Дніпра в районі острова Хортиця. (facebook.com/n.z.hortica)
Обміління Каховського водосховища внаслідок підриву росіськими терористами Каховської ГЕС відкрило історикам вже понад 1 тисячу археологічних знахідок у береговій зоні острова Хортиця у Запоріжжі.
Острів розташований трохи нижче за греблю ДніпроГЕС, ця місцина постійно досліджується археологами протягом останніх місяців.
Як інформує Україна молода, про це сказав науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії, археології та природи заповідника "Хортиця" Анатолій Волков у ефірі "Громадського радіо".
"Ми враховуємо як знахідки і дрібні уламки кераміки розміром, наприклад, декілька сантиметрів. Якщо так усе разом рахувати, то вже понад 1 тис. знахідок ми знайшли. Тут враховані як уламки, про які я розповів, так і монети, кулі, пряжки, ґудзики тощо. Тобто це не коштовні речі, але це матеріал, який несе історичну інформацію – про культурний побут давнини, про військові події", – розповів пан Волков.
Нагадаємо, що наприкінці червня на раніше затопленій ділянці берега заповідника "Хортиця" виявили унікальний старовинний човен, якому не менше ніж 300 років.
Пресслужба заповідника зазначила, що такі човни в давньоруському поселенні використовували для риболовлі й інших промислів, місцевих перевезень, а також для обслуговування переправ.
За станом збереженості деревини фахівці припускають, що вік човна може сягати і 500 років, але також наголошують, що для точного датування необхідний радіовуглецевий аналіз.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>