У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
8 травня в Україні відзначатимуть День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. (Фото з відкритих джерел)
Конституційна більшість Верховної Ради проголосувала за встановлення 8 травня Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.
Це історичне рішення підтримали 317 народних депутатів.
Як інформє Україна молода, про це повідомив народний депутат із фракції «Голос» Ярослав Железняк у соцмережах в понеділок.
За його словами, закон "Про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років" (№9278) передбачає, що цей день щороку відзначатиметься саме 8 травня. Вихідний день відтепер також буде 8 травня.
Закон набуває чинності з наступного дня за днем його опублікування.
Зауважимо, що раніше президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про встановлення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Адже саме 8 травня велич перемоги над нацизмом згадує більшість народів світу і саме 8 травня 1945 року набрав чинності акт про беззастережну капітуляцію Вермахту. І саме 8 травня світ вшановує пам’ять усіх, чиї життя були забрані тією війною.
Окрім того, глава держави підписав Указ, згідно з яким 9 травня Україна відзначатиме День Європи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наша перемога над «пабєдою». Не сміємо святкувати з агресором
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>