9 травня – День Європи: Зеленський підписав указ

11:12, 08.05.2023
9 травня – День Європи: Зеленський підписав указ

В Україні День Європи відзначатимуть щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу. (Фото з відкритих джерел)

8 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким 9 травня Україна тепер щорічно відзначатиме День Європи.

 

Як інформує УМ, відповідний документ №266/2023 оприлюднено 8 травня на сайті Президента.

 

"Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу", - йдеться в указі.

 

Цим документом також передбачено втрату чинності попереднього Указу Президента від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи».

 

Нагадаємо, що згідно з указом Президента, урочисту дату встановили з 2003 року і День Європи щороку відзначали в Україні у третю суботу травня.

 

Як повідомляла УМ, встановити в Україні 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років пропонує Верховній Раді президент Володимир Зеленський.