У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Місто Кенігсберг, Крулевець або Каралючюс - лише не калінінград. (kauno.diena.lt)
Два депутати-консерватори Сейму Литви – Вілюс Семешка та Пауль Кузьміцкене звернулися до Державної комісії литовської мови (VLKK) із пропозицією замінити назви Калінінградської області та міста Калінінград на Каралючюс.
Як інформує Україна молода, про це пише видання Kauno Diena у п’ятницю.
На думку обранців, нинішня назва належить до російського наративу і виникла під час агресивних дій Радянського Союзу під час Другої світової війни.
«Область Радянського Союзу була названа на честь старого революціонера-більшовика Михайла Калініна. Після смерті Калініна кілька міст були перейменовані на його честь. Одне з них – тоді Кенігсберг, нині Калінінград – зберегло цю назву досі», - акцентували політики.
Тож депутати Сейму вважають, що в умовах війни в Україні необхідно переглянути назви, відмовитися від використання чужих для литовської мови назв.
«Давно на часі відмовитися від радянської спадщини й не забруднювати чужомовними термінами нашу державну мову. Ми солідарні з нашими сусідами-поляками й запрошуємо вас не використовувати нав’язані нам штучні назви в литовській мові», – сказав пан Семешка.
Як повідомляла «УМ», у Польщі офіційно перейменували Калінінград та Калінінградську область, повернувши їм давні польські назви - Крулевець та Крулевецька область.
У Кремлі розлютилися через перейменування Калінінграда, мовляв, дії польської влади «межують з божевіллям».
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>