Як рубали наше коріння. Справи репресованих конотопців з архівів Управління СБУ в Сумській області
Минають роки. Змінюються панівні ідеології. Скидають із постаментів вождів, вітри історії змітають обривки гасел та закликів. >>
Відтепер білорусам забороняється "кричати "Жыве Беларусь!" (svaboda.org)
Режим диктатора Олександра Лукашенка продовжує боротьбу з національними символами. Після фактичної багаторічної заборони на використання білорусами історичного біло-червоно-білого прапора, режим узявся за патріотичні гасла.
Так, МВС Білорусі внесло до списку нацистської символіки та атрибутики гасло "Жыве Беларусь!" і відгук "Жыве".
Як інформує Україна молода, відповідну постанову №271 опубліковано на Національному правовому порталі республіки Білорусь.
Мотивація в документі звучить, що нібито це гасло "30-ї дивізії Ваффен-СС (російська №2, вона ж білоруська №1), яка складалася в основному з колишніх бійців частин "Білоруської національної оборони", використовувалася в антипартизанських операціях".
Відтепер білорусам забороняється "кричати "Жыве Беларусь!" і відповідати "Жыве" з підняттям правої руки з витягнутою долонею.
Втім, незрозуміло, чи є "нацистським" вигук без підняття правої руки, і набагато популярніша відповідь: не "Жыве!", а "Жыве вечна!", пише білоруська служба "Радыё Свабода".
Нагадаємо, на акціях протесту 2020 року сотні тисяч людей скандували патріотичні гасла, які давно стали традиційним привітанням у білоруських патріотичних колах.
Нинішня влада Білорусі вже багато років намагається за допомогою пропаганди представити національні символи Білорусі, що з'явилися задовго до Другої світової війни, як символ нацистів. При цьому факт тісної військово-політичної співпраці СРСР і нацистської Німеччини перед війною замовчується.
У сучасному вигляді гасло "Жыве Беларусь!" уперше прозвучав у вірші найвідомішого білоруського письменника Янки Купали, написаному в 1905-1907 роках - "Гэта крык, што жыве Беларусь":
"А вот як не любіць гэта поле, і бор,
І зялёны садок, і крыклівую гусь!..
А што часам тут страшна заенча віхор, —
Гэта енк, гэта крык, што жыве Беларусь!".
Як повідомляла «УМ», самопроголошений президент Олександр Лукашенко боїться соціального вибуху в Білорусі, тому й не поспішає оголошувати в країні мобілізацію на вимогу Москви.
Минають роки. Змінюються панівні ідеології. Скидають із постаментів вождів, вітри історії змітають обривки гасел та закликів. >>
До другої чверті ХІХ ст. в Києві, на відміну від інших українських міст — Львова, Одеси і Харкова, — періодики не було взагалі. >>
Перший етап демонтажу памʼятника на місці відпочинку Петра Ірозпочали 1 квітняв Полтаві >>
Скарби з околиць села Мартинівка на Черкащині, датовані VI—VII століттями, показали в Національному музеї історії України. >>
Київська митниця передала культурні цінності, які вдалося зберегти від незаконного вивезення за кордон, українським музеям. >>
Досі ставлять науку в глухий кут скамʼянілості істот під назвою Prototaxites, які домінували на суходолі понад 400 мільйонів років тому. >>