Перехід УГКЦ на григоріанський календар: Святослав закликав ПЦУ наслідувати приклад
Під час оприлюднення рішення Синоду про календарну реформу УГКЦ Блаженніший Святослав розповів, на яку реакцію очікує від Православної Церкви України. >>
У лавах УПА Ольга Ільків мала позивні «Роксоляна» та «О. Звіробій». (Фото: Львівська міськрада і з архіву)
Легендарна зв’язкова головнокомандувача УПА Романа Шухевича, відома львів’янка Ольга Ільків померла на 102-му році життя у Львові в понеділок, 6 грудня.
У лавах УПА пані Ільків мала позивні «Роксоляна» та «О. Звіробій».
Як повідомляє Україна молода, про смерть ветеранки УПА інформує Львівська міська рада у понеділок.
«Громада Львова сумує з приводу смерті відомої львів’янки, зв’язкової УПА Ольги Ільків, яка у червні цього року відзначила 101-річчя. Львівська міська рада глибоко співчуває рідним і близьким померлої», - йдеться у повідомленні.
«Легендарна жінка, що присвятила все своє довге, насичене життя служінню Україні. За її спиною – роки переслідувань, радянських тюрем та важкої щоденної боротьби. Незбагненна втрата для нашого міста і нашої країни», - зауважив мер Львова Андрій Садовий.
Ольга Ільків – зв’язкова головнокомандувача УПА Романа Шухевича, політув’язнена, 14 років провела в радянських тюрмах.
Зв’язкову Шухевича заарештували співробітники МДБ СРСР у березні 1950 року у Львові. Її засудили до 25 років позбавлення волі, двох дітей передали в інтернат.
Звільнили жінку в 1964 році. Пані Ільків працювала двірником і санітаром, а згодом – в історичному музеї, а також у музеї народної архітектури та побуту у Львові.
У 2008 році нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ-го ступеня. Членкиня Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби.
За заслуги перед державою та з нагоди 75-ї річниці створення УПА, місто Львів та область спільно придбали Ользі Ільків квартиру.
Як повідомляла «УМ», депутати Черкаської міськради нагородили пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» ІІІ ступеня (посмертно) зв’язкову УПА Віру Борушевську.
Ветеранка УПА на псевдо «Трава», уродженка Львівщини Віра Борушевська після звільнення з радянських таборів жила саме у Черкасах.
Під час оприлюднення рішення Синоду про календарну реформу УГКЦ Блаженніший Святослав розповів, на яку реакцію очікує від Православної Церкви України. >>
Заказник «Ріка-Герой Ірпінь» створять у Київській області: наразі йдеться тільки про територію Білогородської ОТГ. Сільська рада вже погодила створення заказника. >>
Новий курс історії для вищих навчальних закладів розробили «науковці-історики» в росії. Він закінчуватиметься вивченням російської агресії проти України, яку в РФ називають "спеціальною військовою операцією". >>
Парламент Болгарії схвалив резолюцію, згідно з якою Великий Голодомор в Україні 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу. Також парламентарі і категорично засудили його винуватців. >>
Довгий час легендарний бій під Крутами був оповитий низкою міфів. >>
Нам Крути не забути! Бо там уперше через двісті років після нашої Полтавської поразки й програшу Європи з вогню юнацьких сердець запломеніли українські душі святістю національного буття. Він і досі вселяє віру в перемогу України. >>