Пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу: у Києві відкрили меморіал
У Києві відкрили меморіал Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – церемонія відкриття відбулася 11 вересня в сквері Миру. >>
Урочисті заходи в Івано-Франківську з нагоди 114-річчя від народження Романа Шухевича. (Фото з ФБ-сторінки Руслана Марцінківа)
Дві важливі історичні дати відзначили в Івано-Франківську в середу, 30 червня: 80-ту річницю з проголошення Акту відновлення Української Держави та 114-ту річницю від дня народження українського політичного й громадського діяча та головнокомандувача УПА Романа Шухевича.
Як повідомляє Україна молода, про урочистості поінформував мер Івано-Франківська Руслан Марцінків у соцмережах.
«Українцям важливо зберегти пам’ять про видатні події минувшини, а особливо зараз, у такий важкий для нашої держави час та в рік святкування 30-річчя проголошення Незалежності України. Ми зобов’язані завжди пам’ятати про боротьбу. Поки ми згадуємо, як нелегко виборювали наші Герої право на незалежну державу, ми і майбутні покоління берегтимуть нашу рідну Україну!», — написав міський голова.
Визначний український політичний, військовий діяч Роман Осипович Шухевич народився 30 червня 1907 року у Львові.
Головнокомандувач Української Повстанської Армії (УПА), чисельність якої сягала до ста тисяч вояків, голова Генерального секретаріату Української головної визвольної ради (УГВР), голова проводу Організації Українських Націоналістів (ОУН) в Україні.
Він мав декілька псевдонімів «Білий», «Дзвін», «Роман Лозовський», «Степан», «Чернець», «Чух», «Тур», «Тарас Чупринка».
Батьки Романа – Осип-Зиновій Шухевич та Євгенія Шухевич (дівоче прізвище Стоцька). Шухевичі належали до тих галицьких священницьких родів, які протягом 19 століття сприяли українському національному відродженню.
Слід зазначити, що з роду Шухевичів вийшла плеяда політичних, культурно-громадських і політичних військових діячів, що формували передову українську націю та боролися за її державний суверенітет.
Головний командир УПА став основоположником найефективнішого партизанського руху в повоєнній Європі.
Своє історичне призначення на вищих посадах в українському визвольно-революційному русі доби Другої світової війни Роман Шухевич бачив у тому, щоб сконсолідувати сили ОУН, розхитані нацистськими репресіями.
Шухевич до дня загибелі керував визвольною боротьбою на українських землях і завдяки його непересічному політичному та військовому талантові, силі духу й характеру ця боротьба мала організовані повстанські дії.
«Здобути Українську державу або загинути в боротьбі за неї» – це гасло ОУН було життєвим принципом Романа Шухевича.
Нагадаємо, що загинув Роман Шухевич 5 березня 1950 року в бою з «енкведистами». На превеликий жаль, дотепер місце поховання Великого Сина українського народу невідоме…
У Києві відкрили меморіал Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – церемонія відкриття відбулася 11 вересня в сквері Миру. >>
Сьогодні, в час кривавої війни з російським агресором, коли, як і в період найбільш знаменних випробувань нашої нації, українці об’єднуються навколо захисту рідної землі, поряд з найсучаснішою зброєю кожний з нас має особливо рятівний оберіг: історичну пам’ять Батьківщини! >>
В Україні у неділю, 8 вересня, вшановують пам’ять депортованих українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. >>
Напис на меморіальній дошці засвідчує: «У цьому будинку закликав до боротьби за Самостійну Україну Михайло Гаврилко (05.09.1882 – 1920), скульптор, поет, командант УСС, начальник штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанський отаман». >>
Десантники завжди були елітою будь-якої армії. >>
Національний банк України ініціював зміну назви розмінних монет з «копійка» на «шаг» для відновлення історичної справедливості та в межах дерусифікації. >>