У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Стародавнє місто Кібіра внесене до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Археологи знайшли кладовище із 30 унікальними похованнями в базиліці стародавнього міста Кібіра, що належить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і знаходиться у турецькій провінції Бурдур.
Про це повідомляє Україна молода з посиланням на турецькі ЗМІ.
Зауважимо, що поховання добре збереглися, їх виявили на території зруйнованої землетрусом християнської базиліки. Саме місто Кібіра внесене до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це одне з важливих стародавніх міст Туреччини з великою кількістю будівель, датованих від IV століття до н.е. до VII-VIII століття н. е.
«Наша мета - розкопати цю будівлю (базиліку - ред.) протягом наступних двох років, розпочати реставраційні роботи та зробити цю важливу пам’ятку туристичним об’єктом», - заявив археолог Дюзгюн Таркан.
Базиліку почали вперше розкопувати у 2019 році. Археологи вважають, що вона була ключовим місцем релігійних зборів громади міста у IV ст. н.е., а віднайдені поховання розкажуть про традиції, релігію, життя містян тих часів.
За словами Таркана, будівля базиліки досить велика, має прямокутну видовжену форму, розділена на три зали з двома рядами колон. Припускають, що знайдені поховання належали представникам вищого духовенства.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>