Замостя призупиняє співпрацю з Тернополем через стадіон імені Шухевича

21:00, 10.03.2021
Замостя призупиняє співпрацю з Тернополем через стадіон імені Шухевича

Влада Замостя призупиняє в односторонньому порядку призупиняє всі відносини у сфері місцевого самоврядування з владою Тернополя. (Фото з ФБ-стоірнки Анджея Внука)

Мер польського міста Замостя Анджей Внук оголосив про призупинення спільних проєктів з міською владою Тернополя через присвоєння тернопільському міському стадіону імені головнокомандуючого УПА Романа Шухевича.

 

Як повідомляє Україна молода, про це пан Внук написав у Facebook  в середу.

 

«Я поважаю право кожного народу на власне розуміння історії. Проте, я не можу пройти повз жорстокість війни і неповагу до беззахисних жертв польського народу», — зауважив Анджей Внук.

 

Мер заявив, що Замостя призупиняє всі відносини у сфері місцевого самоврядування з владою Тернополя. Крім того, не буде реалізований польсько-український проєкт під назвою «Спільна історія двох міст - Тернополя та Замостя».

 

І це не зважаючи на те, що обидва міста вже отримали для нього фінансування з фондів Євросоюзу в рамках Програми прикордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Його вартість становила 68 тисяч євро.

 

                                                              Анджей Внук. 

 

«Я вірю, що наші українські партнери зрозуміють, що будь-яка ініціатива з прославляння військових злочинців має наслідки. Будь-яка така ініціатива повинна враховувати почуття родин жертв та польського народу», — заявив мер Замостя.

 

Як повідомляла «УМ», 5 березня, у річницю загибелі Шухевича, депутати Тернопільської міської ради вирішили присвоїти його імʼяміськомустадіону.

 

Це рішення засудив посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон. Він назвав Шухевича «сумнозвісним гауптманом СС», вимагаючи негайно скасувати рішення щодо найменування стадіону.

 

Роман Шухевич загинув у 1951 році на конспіративній квартирі в селі Білогорщі під Львовом у перестрілці зі співробітниками КДБ СРСР. Місце поховання головнокомандувача УПА досі невідоме.

 

Коментуючи висловлювання посла Ізраїлю, у МЗС назвали одним з пріоритетів державної політики України збереження національної пам’яті та підкреслили, що дискусії у цій сфері повинні проходити на рівні істориків.

 

Міський голова Тернополя Сергій Надал вважає, що посол Ізраїлю в Україні, який обурився присвоєнням імені Шухевича стадіону, став заручником "радянської історіографії". Скасовувати своє рішення місцева влада не буде.