У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Володимир В'ятрович продовжує боротьбу з російськими шаблонами щодо історії України. (Фото з ФБ-сторінки Володимира В'ятровича)
Народний депутат від фракції «Європейська солідарність», колишній керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович простежує опосередкований зв’язок між бажанням Москви припинити розмови про Голодомор в Україні та реакцією ДБР на це у вигляді окремих кримінальних проваджень.
На думку пана В’ятровича, Російській Федерації необхідно, щоб в Україні припинили розмови про Голодомор і геноцид українського народу радянською владою.
Як інформує «Україна молода», про це народний депутат Володимир В'ятрович заявив в ефірі телеканалу "Прямий" у вівторок.
«ДБР відкрила справу проти Інституту національної пам'яті ще в листопаді минулого року. З формальної точки зору слідство буде тривати до 2021 року. Після допиту мене, слідчі ДБР чомусь заявили, що я не надав потрібної інформації, що є брехнею. Я переконаний, що будуть спроби переслідування», - каже історик і народний обранець.
І додав: «До того ж, це наступ на тему української ідентичності. Йдеться про Голодомор. Це те, чого хоче від України Російська Федерація - припинити розмови про Голодомор і геноцид українців».
Раніше депутата В’ятровича вже викликали на допит у Державне бюро розслідувань.
Народна депутатка Софія Федина заявила, що "Європейська Солідарність" вважає переслідування Володимира В'ятровича політичними репресіями.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>