У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Гості центру "Пересопниця" під час презентації реконструкції житла заможного міщанина ХІІ ст.
Унікальне двоярусне житло заможного жителя літописного міста із двома печами «по чорному» та з димарем можна побачити в культурно-археологічному центрі «Пересопниця», що у Рівненській області віднедавна.
У рамках року промоції культурної спадщини з кінця березня 2020 року на території центру проводилось археологічне дослідження котловану житла XII-XIII століття. В ході цього зроблено реконструкцію давнього житла.
Як повідомляє «Україна молода», про це інформує управління культури та туризму Рівненської ОДА.
Житло реконструйоване за археологічними та етнографічними матеріалами на місці колишнього будинку. Поєднує в собі зрубний підкліт із пічкою "по чорному" та каркасно-стовпову наземну конструкцію. Дах зробили за принципом гонту. Під час дослідження зафіксували ще одні рештки житла X століття.
Начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Любов Романюк заявила під час презентації реконструкції житла заможного міщанина ХІІ ст., що аналогів такої унікальної споруди немає в Західній Україні.
Тепер це частинка туристичної привабливості Рівненщини. Охочих запрошують завітати.
Як повідомляла «УМ», Меморіально-туристичний комплекс «Чорний Ворон» планують створити на території урочища поблизу села Розумівки Олександрівського району Кіровоградщини.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>