У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
На острів Хортиця зможуть потрапити під час карантину лише працівники установ і мешканці приватного сектору.
Національний заповідник «Хортиця» у Запоріжжі заборонено відвідувати на період посилення карантину в Україні з 6 квітня.
Адміністрація заповідника просить усіх мешканців та працівників установ мати при собі документ, що засвідчує проживання або роботу на найбільшому острові Дніпра, який визнано одним з «Семи чудес України».
Про це повідомляє адміністрація Національного заповідника «Хортиця».
Окрім зони відпочинку та прибережної зони також заборонено відвідувати, з дотриманням вимог постанови уряду №211, Хортицький лабіринт, Дендропарк та заплавневу частину Хортиці.
Силами правоохоронців вводиться обмеження на з’їзд автотранспорту з основних транзитних доріг (крім мешканців, та працівників установ, що розташовані на о. Хортиця).
«Рідним та близьким, що відвідують родичів, які мешкають на Хортиці просимо повідомляти працівникам поліції і Національної гвардії прізвище та адресу, які будуть перевірятись відповідно до даних Квартальних комітетів», — йдеться в повідомленні.
Наголошується, що запоріжцям, які не будуть дотримуватись правил, загрожуватимуть штрафи у розмірі від 17 000 до 34 000 гривень, а посадовим особам — від 34 000 до 170 000 гривень.
Термін обмежень діє до 24 квітня, або до особливих розпоряджень Кабміну та органів місцевого самоврядування.
Острів Хортиця — найбільший острів на Дніпрі, унікальність якого — у рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних комплексів, пам’яток геології, культури, історії.
Основу найбільшого острова на Дніпрі (довжина 12, ширина, в середньому, 2,5 км, загальна площа — 2360 га) складають граніти й гнейси, яким приблизно два мільярди років.
Як повідомляла «УМ», запорізькі краєзнавці і історики пропонують подолати нудьгу під час карантину за допомогою не реальних, а віртуальних подорожей регіоном.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>