У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Чиновники Полтави хочуть, щоб інформаційні таблички про пам'ятки стали "приманкою" для туристів.
Інформаційні таблички з QR-кодами встановлять на будівлях та об’єктах, що мають архітектурну цінність у Полтаві.
Про це повідомляє прес-служба Полтавської ОДА.
"На засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини в Полтавській ОДА розглянули пропозицію встановлення табличок. У проект "Історія полтавських вулиць" увійшли 22 історичні місця. Це місцеві й національні пам’ятки міста. Серед яких Біла Альтанка, Полтавський краєзнавчий музей, пам’ятники Тарасу Шевченку, коменданту Келіну, обласний архів, Полтавський музей авіації та космонавтики, будинок Бахмутського та інші", - йдеться в публікації.
Історичну інформацію писатимуть українською та англійською мовами. Також на табличках зроблять QR-коди, за допомогою яких можна буде отримати додаткові дані. Зокрема, побачити будівлю в розрізі й познайомитися з її початковим виглядом. Також на сайті розміщуватимуть відеопрезентацію 3D-моделі об’єкта.
На чотирнадцяти об’єктах, які збереглися, таблички вішатимуть на стіну. У решті восьми випадках ставитимуть інформаційні стійки.
Такі таблички, досвід розміщення яких чиновники Полтави переймають у колег зі Львова, стануть не лише "приманкою" для гостей міста, а й можливістю зберегти будівлю від знищення, переконані в облдержадміністрації.
Дошки планують зробити антивандальними – з акрилу завтовшки 8 міліметрів. Текст про історичний об’єкт нанесуть з внутрішньої сторони таблички, щоб ніхто не зміг її подряпати чи пошкодити.
Для людей з обмеженими можливостями комісія розглянула варіант аудіосупроводу.
Текст, який відповідатиме історичній дійсності, підготують фахівці Полтавського краєзнавчого музею.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>