У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Так виглядає Хаттуса - столиця хеттів зараз.
Влада Туреччини вирішила відтворити давнє поселення хеттів XV століття до нашої ери в Центральній Анатолії поблизу села Богазкале.
Саме там збереглися залишки городища Хаттуса - столиці древньої Хеттської держави. Тож туристи зможуть пожити в обстановці тих часів.
Про це повідомляє турецьке видання Hurriyet Daily News.
"Ми хочемо показати побут людей того часу. Численні туристи, які приїжджають до нас, отримають змогу на час зануритися в сиву давнину, знявши номер у готелі, архітектура якого має вигляд хетських домівок давньої епохи. Біля входу зустрічатимуть ворота з левами, можна буде оглянути царські покої, в'язницю, хлібопекарню, кузню, майстерні інших ремісників", - сказав глава району Богазкале в провінції Чорум Туран Согуклук.
Будівництво поселення з історичним ухилом розпочнеться вже найближчим часом поблизу села Богазкале, яке розташовано неподалік річки Кизилилмак за 150 км на схід від Анкари.
Давнє місто Хаттуса. Реконструкція.
Городище Хаттуса було знайдено археологами у 1834 році, а в 1906 році археологи почали розкопки. На сьогодні виявлено фортечні стіни протяжністю 6 км, царський палац довжиною 71 метр, 31 храм, безліч зерносховищ.
У 1986 році Хаттуса була включена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
У давнину в тій місцевості пролягав торговий шлях із центральної Каппадокії до Чорного моря. Саме звідси царі Хетської держави вирушали у походи проти фараонів Давнього Єгипту, з якими століттями боролися за гегемонію на Близькому Сході.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>