Ляльководи і хаос. Геополітичне закулісся воєн
То хто ж керує хаосом? Коли світ руйнується, завжди знаходиться той, хто різними способами каже, що це не кінець, а розчистка для чогось нового. >>
Директор національної розвідки Авріл Хейнс. (Фото: CNN)
Найближчими місяцями війна в Україні, яку розв’язав президент Росії Володимир Путін, ймовірно, стане «непередбачуваною та ескалаційною», вважають у розвідувальній спільноті США.
Як інформує УМ, про це заявила Конгресу директор національної розвідки Авріл Хейнс, повідомило 11 травня CNN.
Виступаючи у вівторок, 10 травня, перед сенатським комітетом збройних сил, Хейнс окреслила похмуру і невизначену картину наступного етапу путінського вторгнення.
Вона сказала, що його наступний крок буде важко передбачити частково тому, що "Путін стикається з невідповідністю між його амбіціями та поточним потенціалом російських військових".
Хейнс сказала, що ситуація на місцях може "підвищити ймовірність того, що президент Путін вживе більш рішучих заходів", включаючи "введення воєнного стану, переорієнтацію промислового виробництва чи потенційно ескалацію воєнних дій".
За її словами, розвідувальна спільнота не вірить, що Путін застосує ядерну зброю, якщо тільки не відчує, що є загроза існуванню Росії.
Генерал-лейтенант Скотт Беррієр, голова Розвідувального управління Міністерства оборони, також окремо заявив, що США не очікують, що Росія найближчим часом застосує тактичну чи бойову ядерну зброю.
Хейнс також заявила, що цілі Путіна сягають далеко за межі Донбасу. "Навіть якщо вони досягнуть успіху, ми не впевнені, що бойові дії на Донбасі фактично покладуть край війні", - сказала вона.
У найближчій перспективі Путін, за її словами, хоче захопити Донецьку та Луганську області, взяти під контроль місто Херсон та потенційно розширити сухопутний шлях у невизнане Придністров'я.
Але розвідувальна спільнота вважає, що для досягнення Придністров'я Путіну потрібно буде провести повну мобілізацію всередині Росії, чого він досі не зробив.
"Оскільки і Росія, і Україна вважають, що вони можуть продовжувати домагатися прогресу у військовому відношенні, ми не бачимо життєздатного шляху переговорів, принаймні у короткостроковій перспективі", - сказала Хейнс.
Нагадаємо, що Палата представників Конгресу США схвалила допомогу Україні на понад $40 мільярдів.
Як повідомляла УМ, президент США Джо Байден затвердив своїм підписом Закон S. 3522 про ленд-ліз та захист демократії в Україні – 2022.
То хто ж керує хаосом? Коли світ руйнується, завжди знаходиться той, хто різними способами каже, що це не кінець, а розчистка для чогось нового. >>
Збройне протистояння, що вже переросло у війну із застосуванням нового озброєння на Близькому Сході, викликало ланцюгову реакцію в усьому світі. >>
Закон про ленд-ліз для України (офіційно Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022) був ухвалений Конгресом США у 2022 році з метою спрощення та прискорення постачання військової допомоги Україні для протидії російській агресії. >>
Останнім часом не покидає нав’язливе відчуття, що президент США Дональд Трамп фізично та інтелектуально не зможе до кінця свого конституційного терміну виконувати обов’язки президента. >>
росія прагне завершення війни проти України "якнайшвидше" й після 22 червня російська делегація готова до нової зустрічі з українською стороною. >>
Відмовою Дональда Трампа зробити Україну пріоритетом саміту G7 - українські дипломати розчаровані, ба більше, навіть у деяких випадках – озлоблені. >>