Україна мала визнати втручання у вибори в США: листування дипломатів

09:44, 05.10.2019
Україна мала визнати втручання у вибори в США: листування дипломатів

(фото: прес-служба президента України)

США готували заяву від імені президента України Володимира Зеленського, в якій йшлося б про готовність України провести розслідування щодо колишнього віце-президента США Джо Байдена та можливого втручання України у вибори 2016 року на боці кандидатки від демократів Гілларі Клінтон.
 
Про це стало відомо завдяки текстам повідомлень, опублікованим комітетом Палати представників США із закордонних справ, передає "Голос Америки".
 
Як зазначається, тексти електронних повідомлень, якими обмінювались дипломати США та представник команди президента України Володимира Зеленського, стали відомі громадськості після свідчень колишнього Спецпредставника Державного департаменту з питань України Курта Волкера в Конгресі 3 жовтня.
 
Зі змісту повідомлень випливає, що зазначену заяву готували двоє посланників США.
 
Волкер та посол США до ЄС Ґордон Сондленд обіцяли узгодити дати зустрічі Зеленського із Трампом. Свої дії, згідно переписки, вони узгоджували із особистим адвокатом Дональда Трампа Руді Джулаіні.
 
З українського боку в листуванні брав участь помічник Володимира Зеленського Андрій Єрмак. У листуванні також брав участь тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.
 
"Голос Америки" публікує переклад витримок з документів Конгресу з вибраними повідомленнями.
 
Курт Волкер Андрію Єрмаку 25.7.2019:
 
"Дізнався з Білого дому - якщо президент Зеленський переконає Трампа, що він проведе розслідування / "докопається до істини" в тому, що сталося в 2016 році, ми зможемо узгодити точну дату візиту до Вашингтона".
 
Андрій Єрмак Курту Волкеру після телефонної розмови президентів Трампа та Зеленського 25.7.2019:
 
"Телефонна розмова пройшла добре. Президент Трамп запропонував обрати будь-яку зручну дату. Президент Зеленський обрав 20, 21, 22 вересня для візиту у Білий Дім. (…)"
 
Ґордон Сондленд Курту Волкеру 9.8.2019:
 
"Щоб уникнути непорозумінь, можливо, буде корисно попросити Андрія [Єрмака] підготувати чорновий варіант заяви, щоб ми могли точно розуміти, що саме вони мають намір заявити. (…)"
 
Курт Волкер Руді Джуліані 9.8.2019:
 
"Вітаю, пане Мер! Мав гарну розмову із Єрмаком минулого вечора. Він був дуже задоволений вашою телефонною розмовою. Згадав, що Зе зробить заяву. Чи можемо ми поговорити по телефону, щоби переконатися, що Зе отримає правильну пораду щодо того, що саме він має сказати? Хочу переконатися, що це буде зроблено правильно. Дякую!"
 
Курт Волкер Ґордону Сондленду після розмови з Джуліані про можливу заяву України 13.8.2019:
 
"Особливу увагу потрібно приділити проблемі втручання у політичні процеси у США, особливо припущенню щодо втручання українських політиків. Я хочу заявити, що це неприпустимо. Ми маємо намір розпочати і завершити прозоре і неупереджене розслідування усіх наявних фактів та епізодів, зокрема і тих, що стосуються Burisma та виборів 2016 у США, що, у свою чергу, зможе запобігти появі цієї проблеми у майбутньому".
 
Вільям Тейлор Ґордону Сондленду 1.9.2019:
 
"Чи ми тепер говоримо, що військова допомога і зустріч у Білому домі залежать від розслідування?"
 
Ґордон Сондленд Вільяму Тейлору 1.9.2019:
 
"Подзвоніть мені"
 
Вільям Тейлор Курту Волкеру ​8.9.2019:
 
"Це буде божевіллям, якщо вони дадуть інтерв’ю і не отримають військової допомоги. Росіянам це сподобається. (І я йду")".
 
Вільям Тейлор Ґордону Сондленду 9.9.2019:
 
"Як я вже говорив по телефону, я вважаю це божевіллям - відмовляти у військовій допомозі задля допомоги у політичній кампанії".
 
Ґордон Сондленд Вільяму Тейлору ​9.9.2019:
 
"(…) Президент намагається оцінити наскільки Україна справді готова до прозорості і реформ, які президент Зеленський пообіцяв під час своєї кампанії. Я пропоную припинити спілкуватися текстовими повідомленнями. Якщо у Вас досі лишаються занепокоєння, я рекомендую подзвонити Лізі Кенна чи С і обговорити їх".
 
Як писала "УМ", колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер під час свідчень в Конгресі у справі про тиск президента Дональда Трампа та Володимира Зеленського заявив, що просив українське керівництво не втручатись у внутрішню політику Сполучених Штатів.
 
Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським.  У ній Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде "стовідсотково його людиною" і займеться справою Байдена.

 

Коментуючи опубліковану стенограму, Трамп заявив, шо не чинив тиску на Зеленського

 

Сам Зеленський заявив, що не давав згоди на публікацію телефонної розмови із Трампом. Також він відмовився публікувати українську версію його розмови з Трампом

 

Демократка, спікерка Палати представників Ненсі Пелосі: "Публікація записів дзвінка Білим домом підтверджує, що мала місце поведінка президента, що підриває цілісність наших виборів, престиж посади, яку він обіймає, і нашу національну безпеку".

 

Після скандалу навколо розмови Трампа й Зеленського спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер подав у відставку.

 

Колишній генеральний прокурор Юрій Луценко поїхав у Велику Британію на курси англійської мови.

 

Екс-генпрокурора звинувачують у тому, що він виїхав з країни у розпал скандалу навколо тиску президента США Дональда Трампа на президента України Володимира Зеленського.

 

Після цього Юрій Луценко заявив, що готовий за необхідності дати свідчення у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа.

 

Читайте також: Волкер та Йованович свідчитимуть у Конгресі у справі про імпічмент Трампа

 

Раніше у США оголосили про запуск процедури імпічменту президенту Дональду Трампу через ймовірний тиск на президента Володимира Зеленського під час телефонної розмови.