Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Ця світлина облетіла весь світ у 2022 році: Ігор Пошивайло із вцілилим півником з Бородянки. (europeanforum.museum)
Генеральний директор Національного музею Героїв Небесної Сотні та Революції Гідності Ігор Пошивайло став одним з лауреатів премії «Європейський музей року» (EMYA) за 2024 рік.
Як інформує Україна молода, переможців премії визначив Європейський музейний форум і нагородив їх 4 травня.
Цього року головною темою конференції була ідея "музеїв у пошуках соціального впливу".
Гендиректор музею Майдану отримав одну з 6 премій EMYA – нагороду Кеннета Хадсона. Її вручають за "інституційну мужність та професійну доброчесність" музеям або окремим особам, щоб відзначити сміливі музейні практики, експериментальні формати і способи "кинути виклик" уявленням суспільства.
Як розповіли організатори премії, пан Пошивайло став "рушієм" багатьох ініціатив зі збереження музеїв та об'єктів спадщини по всій Україні.
"Завдяки стратегічному керівництву та спільним зусиллям ця людина невтомно працює над документуванням, оцифруванням та збереженням культурної спадщини на територіях, зруйнованих конфліктом, а також над просуванням ідеї невід'ємної ролі культурної спадщини у зміцненні стійкості та відновленні. Його непохитна відданість справі збереження культурної спадщини України в умовах руйнівної війни втілює дух стійкості та надії, який надихатиме майбутні покоління", – оголосили на премії.
Наприкінці 2023 року Ігор Пошивайло долучився до спеціального підрозділу територіальної оборони з охорони культурної спадщини України, а у 2024 став одним з журі конкурсу від Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
У проєкті обирали концепцію для відновлення школи у селі Ягідне Чернігівської області, де під час окупації тримали 370 людей протягом 28 днів.
Найкращим музеєм 2024 року назвали Саамський музей Сіїда у Фінляндії.
Як повідомляла «УМ», фото кухонної шафи з керамічним півником, яка дивом вціліла на стіні зруйнованого будинку в Бородянці, облетіло весь світ, а сама шафа стала символом стійкості українців. Тому цей унікальний артефакт нинішньої війни вирішили зберегти як музейне надбання.
Про передачу експоната до музею з власницею півника тоді домовився Ігор Пошивайло.
ДОВІДКА "УМ"
Щороку нагорода "Європейський музей року" присуджується музею, який робить значний внесок у розуміння світу, а також у розвиток нових парадигм і професійних стандартів у музейній справі. Ця нагорода була заснована в 1977 році під керівництвом Ради Європи, щоб відзначити видатні досягнення європейської музейної спільноти.
Її засновниками стали британські історики та музейні фахівці – Кеннет Хадсон, Річард Хоггарт і Джон Леттс.
Організація створена на принципах підтримки, заохочення, нагородження та демонстрації досконалості та інновацій у музейній сфері, EMYA особливо фокусується на сферах, які Кеннет Хадсон назвав "суспільною якістю".
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>