Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Дмитро Павличко. (Dmytro Pavlychko / Facebook)
Відомий український поет, громадсько–політичний діяч, Герой України Дмитро Павличко помер на 94 році життя у неділю, 29 січня, ввечері.
Як інформує Україна молода, про це повідомив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський у Facebook.
«Сьогодні ввечері помер Дмитро Павличко.
Мені щойно про це повідомив Богдан Горинь з посиланням на доньку письменника.
Світла пам'ять і Царство небесне, шановний і дорогий Дмитре Васильовичу», - написав голова НСПУ.
Саме Павличко є автором вірша «Два кольори», що став відомою піснею. Спілкуючись із журналістами «УМ», Дмитро Васильович раніше неодноразово наголошував, що коли він написав цього вірша в радянські часи, то закодував у ньому кольори бандерівського прапора.
Цю пісню виконували різні українські виконавці, зокрема Дмитро Гнатюк, Василь Зінкевич, Квітка Цісик, Василь Сліпак, Злата Огневич.
ДОВІДКА «УМ»
Дмитро Павличко – поет, перекладач, літературний критик, публіцист, шістдесятник, громадсько-політичний діяч.
Народився 28 вересня 1929 року в селі Стопчатів, нині Косівський район Івано-Франківської області.
У 1945-46 роках був ув'язнений за справою щодо звинувачення в належності до УПА. Пізніше він був одним із організаторів Народного руху України, Демократичної партії України, перший голова Товариства української мови імені Т. Г. Шевченка. Один з авторів Декларації про державний суверенітет України.
У 1990-1994, 1998-1999, а також у 2005-2006 роках був народним депутатом.
У 1995-1998 роках був послом України у Словаччині, а в 1999-2002 роках – послом України в Польщі.
Завдяки його клопотанню в центрі Варшави за пів кілометра від знаменитих Варшавських Лазенок в березні 2002 року було споруджено пам'ятник Тарасу Шевченку.
У 2004 році Павличку присвоєно звання Героя України.
Дмитро Павличко — перший голова Товариства української мови імені Тараса Шевченка (1989—1990), голова Української всесвітньої координаційної ради (УВКР) у 2006—2011 рр.
Кавалер ордена князя Ярослава Мудрого IV, V ступеня (1999, 2009), ордена "За заслуги" III ступеня (1997), ордена Свободи (2015), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1977).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Богдана Павличко. Я люблю Україну, але в сучасному руслі
Як повідомляла «УМ», у Грузії у віці 84 років помер актор, співак, сценарист, режисер та громадський діяч Вахтанг Кікабідзе.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>