Співана антологія: пісні житомирянина Івана Сльоти линуть світом інтернету
У червні підбито підсумки ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Івана Сльоти в номінаціях «хори», «вокальні ансамблі» та «художнє слово». >>
Вистава “Погані дороги” нещодавно отримала Шевченківську премію в номінації “Театральне мистецтво”. (facebook.com/leftbanktheater)
Столичний Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра везе до Європи виставу-лауреатку Шевченківської премії-2022 – «Погані дороги».
Відтак, вже у червні 2022 року виставу головної режисерки театру Тамари Трунової за п’єсою Наталки Ворожбит можна буде побачити в Латвії, Литві та Німеччині.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра в соцмережах.
Зазначається, що в умовах війни театр не зупиняє свою діяльність, працюючи на культурному фронті. Завдяки плідній роботі усієї команди театру на чолі з директором-художнім керівником Стасом Жирковим, йдуть перемовини про співпрацю з європейськими театрами та культурними інституціями.
«І маємо результат. Низка театральних фестивалів Європи запросили одну з найактуальніших постановок про війну між росією та Україною - виставу “Погані дороги” - взяти участь в їхніх програмах. Вже підтверджені три фестивальні покази, також ведуться перемовини з іншими фестивалями. В рамках гастролей відбудеться показ і в Малому театрі у Вільнюсі, де нещодавно відбулася прем’єра в Стаса Жиркова (вистава “Саша, винеси сміття”, за п’єсою Наталки Ворожбит)», - йдеться у повідомленні.
За словами директора-художнього керівника театру Стаса Жиркова, культурно-інформаційний фронт, в якому працюють сьогодні українські театри, наразі надзвичайно важливий – саме з точки зору впливу на людей та їхню думку:
«Нам потрібно працювати з європейською аудиторією, постійно нагадувати про війну в Україні. Європейські глядачі мають бути в фокусі, не забувати про нас, допомагати. Їхня допомога – це фактично наше розуміння, що ми не один на один з ворогом», - каже пан Жирков.
Гастролі відбудуться за підтримки Ukrainian Artistic Task Force. На сьогодні гастрольний графік вистави такий:
1 червня - Dailes Theatre Festival, Рига, Латвія
9 червня - Vilniaus mažasis teatras, Вільнюс, Литва
16 червня - TheATRIUM Festival, Клайпеда, Литва
24 червня - The Radikal Jung Festival, Мюнхен, Німеччина
“Погані дороги” - це справжні історії початку війни між росією і Україною - війни, яка почалася в 2014-му. Шість історій про життя, війну і розбиті дороги Донбасу.
“Погані дороги” - це реалізація фанболю. Робота психіки над усвідомленням втрати, яка триває, - говорить режисерка вистави Тамара Трунова. - Театр вабить конфлікт, трагедія. Театр живиться негараздами світу. Сьогодні ми більше не говоримо про наявність чи відсутність болю. Ми говоримо лише про його ступінь. Тут ми спостерігаємо різні способи виживання і створення нового діалогу з новим світом. Вистава дивиться на людину впритул і намагається дослідити кордони незалежності та суверенності особистості у війні”.
Нагадаємо, що вистава “Погані дороги” нещодавно отримала Шевченківську премію в номінації “Театральне мистецтво”. Також вистава є лауреаткою премії “Київський рахунок”, переможницею II-го Всеукраїнського театрального фестивалю-премії “ГРА” в трьох номінаціях.
Як повідомляла «УМ», українська стрічка «Погані дороги», яка брала участь у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою», не потрапила до шорт-листа премії «Оскар» наприкінці 2021 року.
У червні підбито підсумки ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Івана Сльоти в номінаціях «хори», «вокальні ансамблі» та «художнє слово». >>
Віднедавна столиця має ще одне означення присутності у своєму культурному просторі найкращого українського новеліста другої половини ХХ століття — Григора Тютюнника. >>
Афоризм «артилерія — бог війни» виник давно, дуже давно. >>
За 73–річну історію існування НАТО, Kyiv Symphony Orchestra став другим оркестром, який запросили виступити на заході Альянсу такого рівня. >>
Відкриття фотовиставки «Україна. Після вторгнення» відбулося в австрійському Відні. На ній представили роботи українських фотокореспондентів, зроблені на початку повномасштабного вторгнення РФ. >>
В окупованому Маріуполі новітні російські варвари спалили всі книги з бібліотеки храму Православної церкви України Петра Могили. Колекція містила декілька унікальних примірників україномовних видань. >>