Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Почаївській лаврі робота кмісії лише розпочинається. (Фото з відкритих джерел)
Міністерство культури та інформаційної політики створило дві комісії, які планують перевірити, як московське попівство (РПЦ в Україні) використовує об'єкти на територіях Почаївської лаври на Тернопільщині та Чернігівського заповідника.
Як інформує Україна молода, про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону.
«У нас створено комісії з перевірки використання об'єктів як у Почаївській лаврі, так і на території Чернігівського заповідника, де вже призупинено дії угод щодо використання деяких об'єктів заповідника», - сказав міністр культури.
За його словами, у Почаївській лаврі робота лише розпочинається.
«Там інша ситуація порівняно з Києво-Печерською лаврою, бо є Кременецький заповідник, є Почаївська лавра, є взаємини між ними. У Кременецькому заповіднику в одному з храмів припинився термін угоди про використання. У нас також знаходиться справа у місцевому суді щодо того, чому нас не допускають до цього храму, але це процес», – розповів пан Ткаченко.
І додав, що урядовці перебувають у "цивілізованому діалозі" з представниками УПЦ МП у Чернігові.
Як повідомляла «УМ», у березні 2023 року Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав договір із УПЦ МП про безоплатне користування лаврою в Києві. Ченці мали покинути монастир і всі будівлі 29 березня.
Втім, московське попівство усіляко перешкоджає роботі комісії.
Пропозиції розірвати договір оренди на споруди Почаївської Успенської лаври з РПЦ в Україні нещодавно лунали як у стінах Верховної Ради, так і від обласної влади Тернопільщини.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>