Повернення «маленького принца»

Повернення «маленького принца»

Днями експерти ідентифікували підняті минулої осені з глибин Середземного моря уламки літака й остаточно встановили: це саме та машина, на якій 31 липня 1944 року вирушив у свій останній політ автор «Маленького принца» — письменник й авіатор Антуан де Сент-Екзюпері. Досі смерть Сент-Екса (так скорочено письменника називають французи) залишалася загадкою: всі підозрювали, що його літак розбився, очевидно, десь над морем, однак пошуки на великих глибинах не давали достеменного результату.

Європейські веснянки

Півтора місяця (з 5 квітня до 16 травня) українськими шляхами бігатиме автобус із написом на синьо-жовтому боці — «Європейська весна». Цей пробіг, влаштований представництвом Єврокомісії в Україні, має добратися в окремі обласні центри нашої держави. Приємно відзначити, що нарешті Брюссель вирішив заглянути за обрії київських багатоповерхівок і поінформувати про принади Євросоюзу віддалені міста України, а заразом і спростувати багато стереотипів, що накопичилися в провінції.

На роботу за кордон

На роботу за кордон

На початку березня у Великобританії розгорілася полеміка навколо статусу українських трудових мігрантів. Цьому сприяло викриття злочинної групи вербувальників, а трохи раніше — публікація в «Гардіан», в якій ідеться про те, що «десятки тисяч українських трудових мігрантів у Британії зазнають щоденної експлуатації, навіть якщо мають дозвіл на роботу в цій країні». Згідно з доповіддю, оприлюдненою згодом у Конгресі британських профспілок, експлуатація по-британськи — це заниження платні більше ніж наполовину порівняно з тим, що одержують місцеві робітники; неналежний медичний захист та проживання в переповнених приміщеннях. Приміром, люди, які працюють у сільському господарстві, живуть по шестеро—восьмеро у каравані (пересувному будиночку на колесах) просто на полі.

Че­кан­ня бі­ля две­рей «раю»

На офі­цій­но­му рів­ні 15 «ста­рих» кра­їн-чле­нів Єв­ро­пей­сь­ко­го Со­ю­зу дек­ла­ру­ють ба­жан­ня роз­к­ри­ти обій­ми для де­сят­ка но­вих, якi при­єд­на­ють­ся до ЄС 1 трав­ня. Але на не­о­фі­цій­но­му «ста­ри­ки» роз­ду­му­ють, як на­дій­ні­ше прик­ри­ти свої кор­до­ни від мож­ли­во­го на­шес­тя «но­вобран­ців».

Немов Белка в колесі кризи

Немов Белка в колесі кризи

Політична криза в Польщі дозрівала місяцями, а коли вже дозріла, то події почали розвиватися немов у прискореній відеозйомці. Прем'єр-міністр Лешек Міллер довго вдавав із себе сильну людину, яка однією рукою тримає урядові віжки, а іншою керує справами своєї партії СЛД. Але насправдi обидві руки заслабли. Уряд завдяки планам вступу Польщі до ЄС та підтримці військової операції США в Іраку ще міг похвалитися успіхами в зовнішній політиці, але у внутрішній зазнавав повного краху. Рівень довіри народу до уряду впав до мізерних п'яти відсотків. Відтак у зв'язку з баронськими замашками міністрів розпочався бунт у лавах СЛД, який Міллер не міг придушити, бо довгий час залишався у шпиталі з поламаними ребрами після катастрофи урядового гелікоптера.

Є в Євросоюзі троє білорусів

Про початок незвичайної акції оголосила одна з трьох складових опозиції — коаліція «Вільна Білорусь». Створена минулого літа, вона здебільшого зосередилася на зовнішньополітичних «ігрових темах». У коаліції об'єдналися трохи політиків «другого ешелону», наприклад колишній міністр закордонних справ Андрій Санников, трохи відомих у країні особистостей, зокрема режисер Юрій Хащеватський, що зняв фільм «Звичайний президент», багато маловідомих політиків і, нарешті, «мастодонт вуличних боїв», легендарний соціал-демократ й ініціатор колись знаного Білоруського об'єднання військових Микола Статкевич.

Великий Зрошувач

Великий Зрошувач

Великий Сапармурат Туркменбаші, Батько всіх туркменів, який решті світу відомий під іменем Сапармурат Ніязов, минулого тижня кинув черговий виклик силам природи. Він наказав, щоб в Ашгабаті, столиці цієї пустельної країни, попливла ріка, повідомляє інтернетівський сайт NEWSru.com. Сапармурат Ніязов зібрав усіх міністрів і, апелюючи до їхнього патріотизму, нагадав, що «порядні столиці порядних країн», як правило, розташовані над якоюсь річкою. Тож і Ашгабат буде мати «свою Темзу» завдяки зусиллям турецьких та французьких інженерів, яким від минулого тижня доручено це важливе для честі нації завдання. Русло штучної ріки буде вирито просто в центрі Ашгабата, а потім поєднано з «Туркменським озером», яке вже риють у пустелі Каракуми. Ймовірно, у Ніязова особлива любов до води, бо в січні цього року він видав постанову про будівництво на південній околиці Ашгабата окенаріума, який стане частиною парку розваг «Світ туркменських казок». Будівництво здійснюватиме турецька фірма.

Календар подій

30 березня. Урочисте відкриття Року, яке побачать «вживу» лише запрошені в київський Оперний театр VIP-персони, зокрема і обидва президенти з дружинами, обмежиться винятково елітарною класикою. Національний симфонічний оркестр Польського радіо з Катовіц (диригент Войцех Міхнєвський) виконає твори комплементарно підібраних авторів — модного на Заході поляка Генрика Миколая Гурецького та класика Кароля Шимановського, уродженця України.

Безальтернативна перемога

Безальтернативна перемога

Недільні парламентські вибори в Грузії ймовірно закінчаться повною перемогою проурядового блоку «Національний рух — Демократи», лідером якого є діючий президент країни Михайло Саакашвілі. За попередніми даними, оприлюдненими ЦВК Грузії, ця організація отримала 76,04 % голосів. Ще однією силою, що подолала необхідний семивідсотковий бар'єр, став опозиційний блок «Права опозиція: Промисловці — Нові» — 7,5%. За ними йде також опозиційна Лейбористська партія — 5,43%. А от партія аджарського лідера Аслана Абашидзе «Відродження» поки що набрала 0,66% голосів. За повідомленнями з Грузії, вибори загалом пройшли без значних порушень. Спокій хіба що порушила сутичка в аджарському місті Кобулеті.

Ще не вмерла й «нє згінєла»

Ще не вмерла й «нє згінєла»

Сьогодні в Київській опері Президенти Леонід Кучма та Олександр Кваснєвський відкриють Рік Польщі в Україні. Запланований великий символізм нинішнього візиту польського президента спаплюжила урядова криза в цій країні. Наразі б доречним став посол іншої сусідньої з Україною держави з його вже сакраментальним афоризмом «Хотіли як краще, а вийшло як завжди». Уряд польських соціал-демократів унаслідок розколу в партії змушений піти у відставку, його голова, Лєшек Міллер, заявив, що допровадить державу до Європи, і відразу, тобто в перших числах травня, як тільки Польща офіційно стане членом ЄС, залишить крісло прем'єр-міністра. Отже, через урядову кризу урочистий візит Олександра Кваснєвського «всох» до формату робочого і скоротився вдвічі — польський керівник відмовився від поїздки у Донецьк; він прилітає сьогодні надвечір, відкриває з фанфарами концерт в Опері, проводить завтра робочі переговори з Леонідом Кучмою та Віктором Януковичем — і пообіді вилітає на батьківщину.