Затюкана євроінтеграція

Затюкана євроінтеграція

За два дні після Мукачева червону лінію перетнули і в зовнішній політиці... Найсмішніше те, що саме ця Верховна Рада, за улюбленою «експортною» версією наших чиновників, є найбільш проєвропейською за всю історію новітньої незалежності України. Найстрашнішою була та байдужість, з якою «проєвропейські» депутати з більшості сприймали неспростовні аргументи проти участі України в ЄЕП, не виказуючи жодного бажання хоча б для годиться взяти участь в обговоренні. Найогидніше було спостерігати, як міністр юстиції Олександр Лавринович лише безпорадно розвів руками й винувато усміхнувся, коли «нашоукраїнець» Павло Мовчан запитав: а де ж поділися застереження, які міністерство висловлювало у вересні, перед підписанням єепівської угоди?

Обійшлися без «Родіни»

В один день з українськими депутатами ті ж самі угоди, зокрема про використання Азовського моря і Керченської протоки та про державний кордон, ратифікувала й нижня палата російського парламенту. Відмінностей знайшлося дві.

Чи можна повернути голоблі ЄЕП?

Сподіваючись на це, група депутатів Верховної Ради ще до розгляду єепівського питання у парламенті надіслала звернення до Конституційного Суду, в якого просить визначити, чи відповідає угода про формування Єдиного економічного простору України, Росії, Казахстану та Білорусі Основному законові нашої держави. Нагадаємо, що позавчора 124 депутати (тобто більше ніж чверть складу ВР) пропонували відкласти ратифікацію до розгляду цього питання Конституційним Судом.

Монотонне обезголовлення

Монотонне обезголовлення

Лідер радикальної палестинської організації «Хамас» Абдель Азіз аль-Рантісі загинув минулої суботи ввечері — його автомобіль зазнав ракетного обстрілу з ізраїльського гелікоптера в місті Газа. 56-річний аль-Рантісі помер у шпиталі від поранення у голову. Під час цього замаху також загинули син лідера «Хамасу», 27-річний Мохаммед, та 35-річний охоронець, а п'ятеро випадкових перехожих отримали поранення. В автомобілі, в який влучили дві ізраїльські ракети, перебувала також дружина аль-Рантісі, але про її долю не повідомляють.

«Перший пішов» з Іраку

«Перший пішов» з Іраку

Минулої п'ятниці парламент Іспанії 183 голосами «за» при 148 «проти» та 19, що утрималися, затвердив лідера соціалістів Хосе Луїса Родрігеса Сапатеро на посаді прем'єр-міністра країни. В суботу Сапатеро після публікації королівського указу та складання присяги перед королем Хуаном Карлосом офіційно приступив до виконання обов'язків голови уряду. Одним із перших його рішень стало виконання виборчої обіцянки соціалістів про виведення з Іраку іспанського військового контингенту, який нараховує 1400 бійців. Це станеться впродовж найближчих 15 днів, заявив Сапатеро.

Глибина любові до ЄС

«У взаєминах з Києвом Брюссель готовий іти досить далеко, але лише сама Україна визначатиме швидкість і глибину цього процесу». Ця еротична фраза належить чоловікові, відповідальному в Єврокомісії за питання розширення Союзу, — Гюнтеру Ферхойгену. Нею він, виступаючи на конференції «Українсько-німецького форуму», начебто підсумував ставлення Великої Європи до проблем євроінтеграційної політики України. У цій словесній конструкції, власне, закладені десятирічні досить пасивні очікування Євросоюзом на українську політичну рішучість. Сьогодні, як зрозуміло, ЄС чекає тим більше не декларацій про європейський курс, яких, слід гадати, буде доволі в передвиборчій гонці, а результатів президентських виборів. До листопада і Євросоюз, і окремі його члени, які тією чи іншою мірою симпатизують нашій державі й бажають їй європейського геополітичного просвітлення, терпляче і мовчки чекають. Чекають, кого і — відповідно — що виберемо ми самі.

Підготовка до «хаосу»

Підготовка до «хаосу»

Варшава перебуває в розгубленості. «Ми робимо все можливе, але якщо економічний саміт зазнає поразки, то ми не візьмемо на себе відповідальність за це», — заявив мер Варшави Лех Качинський. І додав: «Ми зробили що належить, і готові до розвитку подій за найчорнішим сценарієм». Неприхована тривога мера столиці Польщі викликана не тим, що її готові взяти в облогу татари чи Осама бен Ладен заявив, що готовий прибути зі своїми бойовиками у місто над Віслою. Ні. Насправді Варшава готується прийняти найшанованіших людей Європи, але в надмірній кількості — Європейський економічний форум.

Імпічмент із сльозами на очах

Імпічмент із сльозами на очах

За рішення про імпічмент глави держави проголосували позавчора 86 з 115 присутніх на засіданні депутатів Сейму Литви. Для прийняття рішення потрібно було набрати дві третини голосів від загального складу Сейму, тобто 85 зі 141. В останньому слові перед початком голосування Паксас заявив, що є невинним і що став жертвою політичних інтриг. Він визнав, що припустився більших і менших помилок, але переконаний, що вони не завдали шкоди його країні. Натомість Роналдас Паксас зазначив, що процес імпічменту, який тривав останні п'ять місяців, завдав Литві великої шкоди.

Білоруських правозахисників звинувачують у шахрайстві

Білоруські власті дозріли, нарешті, для рішучих дій проти останньої серйозної білоруської громадської організації, яка є, до того ж, частиною міждержавної правозахисної «павутини»: Гельсінському комітету і його лідерам пред'явлено звинувачення у завданні державі матеріального збитку в особливо великих розмірах.

З грузинами торгувати і у футбол грати

Представлятиме інтереси сонячного Тбілісі у західноукраїнському регіоні відомий галицький підприємець Богдан Федоришин — 22 березня він отримав вірчу грамоту Почесного консула Грузії у Львівській області.