«НУ», з Богом!

«НУ», з Богом!

Початок кампанії «Нашої України» збігся з остаточною перемогою опозиції: саме в п'ятницю, коли лідер НСНУ В'ячеслав Кириленко прибув до Луцька, стало відомо, що політична криза завершується, адже керівництво ВР таки зачитало 155 заяв опозиційних депутатів про вихід із фракцій «Нашої України» та БЮТ. Про те, що Верховна Рада п'ятого скликання таки «почила в Бозі», сам Кириленко та окремі «нашоукраїнці» дізналися в дорозі. Тож i В'ячеслав Кириленко, i Руслан Князевич, i Ольга Герасим'юк, i Лілія Григорович впевнено казали людям у Луцьку, Рівному, Житомирі та Бердичеві: «Президент переміг! Вибори будуть! На них ти обереш Народну владу! «Наша Україна» піде на вибори з програмою, яку ми напишемо разом».

Хто хоче сплеску бандитизму?

Хто хоче сплеску бандитизму?

Внутрішні війська МВС, командування яких чітко заявило про власне підпорядкування Верховному Головнокомандувачу — Президенту Віктору Ющенку, не дають спокою коаліції. Особливо соціалістам на чолі з Олександром Морозом. Мабуть, Сан Санич спить i бачить, як ВВ штурмує вже нелегітимну Верховну Раду, в якій дехто приріс «п'ятою точкою» до керівного крісла. Тож нині у ВР на розгляді є проект Закону України «Про деякі заходи забезпечення громадського порядку в України» (від 22.03.2007 за № 3375), розроблений нардепом-соціалістом Степаном Бульбою.
Очевидно, що завдяки останнім подіям він зазнав певних коректив, якщо взагалі не виник нізвідки (не зважаючи на дату), бо навіть у Главку ВВ про нього дізналися лише зараз. Цей законопроект пропонує встановити, що забезпечення громадського порядку здійснюється тільки підрозділами міліції громадської безпеки МВС. Залучення внутрішніх військ до охорони громадського порядку в проекті Закону не передбачено. I це ще більше співзвучно з нещодавнім інтерв'ю пана Мороза «Комсомольській правді в Україні», в якому він натякає, що ВВ взагалі може зникнути, як колись Національна гвардія.

Сто п'ятдесят за «героя»

Сто п'ятдесят за «героя»

Доки міністр внутрішніх справ Василь Цушко заліковує сердечні рани після штурму Генпрокуратури в німецькій клініці, в Україні з нього наполегливо роблять такого собі «героя», який врятував Україну, не допустив громадянської війни та кровопролиття тощо. В темі Цушка соціалісти бачать те рятівне коло, яке може допомогти СПУ подолати тривідсотковий бар'єр на дострокових виборах. Адже рейтинг партії Мороза після зради власних виборців рік тому опинився, як то кажуть, нижче плінтуса. Саме тому соціалісти наперебій волають з парламентської трибуни про те, що Цушко — це миротворець, трудяга-бульдозер та герой. Хоча важко уявити миротворцем людину, яка дає команду спецпідрозділу «Беркут» штурмувати ГПУ, вибиваючи ногами двері.

Контрабанді знову кажуть «стоп!»

Контрабанді знову кажуть «стоп!»

Хоча дія державної програми «Контрабанді — СТОП», розрахованої на 2005—2006 роки, давно завершилася, на Володимирській, 33, продовжують співпрацювати з іншими правоохоронними та контролюючими органами у боротьбі з «контрою». Досвід попередніх років засвідчив, що разом із цим явищем боротися ефективніше. Тим більше, що, за словами начальника Управління «К» СБУ Михайла Глуговського, наразі контрабандисти неабияк активізувалися — у них своєрідний «сезон».

Цирк на колючому дроті

Цирк на колючому дроті

На Різницькій продовжується невизначеність: де-юре органами прокуратури, після рішення Київського апеляційного адміністративного суду, керує в.о. Генпрокурора Віктор Шемчук, призначений Президентом, але де-факто кабінет Генпрокурора вперто не залишає Святослав Піскун, який зайняв кругову оборону за допомогою комерційного спецпідрозділу ДСО «Титан». Нагадаємо, що позавчора Київський апеляцiйний суд виніс ухвалу, якою зупинив ухвалу Солом'янського райсуду Києва, що заблокувала дію указу Президента про звільнення Піскуна. Та вже під вечір коаліція раділа рішенню по суті того ж таки Солом'янського суду про незаконне звільнення Піскуна.

«Фортеця» не пройшла

Командувач Внутрішніх військ МВС Олександр Кіхтенко переконаний, що Внутрішні війська підпорядковуються Президенту, але залишаються у складі МВС. Так він відреагував учора на спроби коаліції будь-яким чином підпорядкувати силу ВВ лише своїм керівникам МВС, а не Верховному головнокомандувачу — Президенту. Мало цього, з'ясувалося, що міністр внутрішніх справ Василь Цушко начудив із перевищенням службових повноважень не лише у випадку зі штурмом Генпрокуратури на чолі бійців «Беркута». Розуміючи, що за це доведеться відповідати, він вирішив перетворити будівлю МВС на Богомольця, 10 на неприступну фортецю. Щоб не заарештували?

Мiнiстр-штурмовик

Мiнiстр-штурмовик

«Як міністр, як політик Василь Цушко поставив хрест на своїй кар'єрі», — вважає міністр оборони Анатолій Гриценко. Ще позавчора ввечері він припустив, що проти керманича МВС буде порушено карну справу. I дійсно, вчора СБУ порушила проти Цушка кримінальну справу за злочинний наказ «Беркуту» штурмувати Генпрокуратуру.
Натомість минулої ночі цей спецпідрозділ МВС остаточно витіснив з Різницької співробітників Управління держохорони — сутички між бійцями «Беркута» та УДО тривали протягом ночі із невеличкими перервами на сон. Сам Цушко пояснив цей безмір міліції тим, що «піскунівське» керівництво Генпрокуратури розірвало угоду про охорону будівлі з «президентським» УДО й підписало нову угоду із МВС. Саме тому на території ГПУ з'явився ще й спецпідрозділ «Титан». Учора міліція продовжувала тримати Генпрокуратуру в щільному кільці облоги. Своє кільце влаштували й проплачені прихильники коаліції.

Паралізовані й заполітизовані

Паралізовані й заполітизовані

В Україні знову немає Конституційного Суду, й очікувати на будь-яке його рішення найближчим часом не варто. КС ще міг працювати без тріо звільнених Президентом суддів — Валерія Пшеничного, Сюзанни Станік та Володимира Іващенка, адже 15 суддів для кворуму та голосувань цілком достатньо. Натомість саме трійка самозванців, що не визнає власного безробіття, нахабно намагається влізти назад у почесні суддівські мантії. Влаштований ними переворот у «конституційному королівстві» (так любить висловлюватися звільнений голова КС Іван Домбровський), обурив не лише частину суддів з президентської квоти, а й суддів КС із квоти з'їзду суддів. Вони відверто саботують роботу нелегітимного керівництва КС, й відтак не дають самозванцям виконати замовлення коаліції на швидке визнання указу Президента про розпуск ВР неконституційним.

Неспроможна Феміда — нікчемні рішення

Сам чорт ногу зламає, якщо спробує розібратися в тому, що відбувається на Жилянській, в будівлі Конституційного Суду. Секретаріат стверджує, що в святая-святих будівлі Феміди відбувся переворот, натомість уряд Януковича, задоволено потираючи руки, очікує на заангажоване рішення КС про неконституційність указу Президента про розпуск парламенту. Очевидно, що довіри суспільства до будь-якого рішення суду вже не буде. Це засвідчила й учорашня спроба окремих одіозних осіб у мантіях (прізвища яких вже знає уся країна) проштовхнути рішення, яким КС визнавав неконституційним призначення Президентом голів судів та їхніх заступників.

Прикордонники, аудіокасети та вино

Прикордонники, аудіокасети та вино

Позавчора, 21 травня, загиблому журналісту Георгію Гонгадзе мало б виповнитися 38 років. Ця дата була майже непомічена вітчизняними ЗМІ, натомість саме в цей день відомий майор Микола Мельниченко звернувся до Генпрокуратури з заявою про злочин, який, на його думку, скоєно проти нього 12 травня 2007 року в аеропорту «Бориспіль» прикордонниками за наказом вищого керівництва Державної прикордонної служби. Він вимагає розслідувати грубе порушення своїх прав та дати правову та політичну оцінку діям керівника Державної прикордонної служби Миколи Литвина. Нагадаємо, що Микола Литвин є рідним братом колишнього спікера ВР Володимира Литвина, голос якого нібито зафіксований на плівках Мельниченка.