Бойовики Партії регіонів знову в ділі?
Із такою резонансною заявою виступив заступник «губернатора» Василь Третецький на засіданні колегії облдержадміністрації і закликав терміново розглянути цю проблему на координаційній раді з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Пан Третецький — лідер місцевого осередку Української народної партії — став першим високопосадовцем регіону, який узяв на себе сміливість відверто прокоментувати події останніх тижнів. На їхньому тлі силовий демонтаж кіосків та публічні розбірки мерії з міліцією тепер видаються дитячою грою у козаків-розбійників. Харків поволі стає схожим на арену боїв без правил, де вже з'явилися перші жертви.
Хто перший «прокукурікав», той і опозиція?
Закон про опозицію, запропонований Блоком Юлії Тимошенко, Верховна Рада позавчора ввечері успішно провалила. «За» голосували всі 118 бютівців, а також 23 «нашоукраїнці» та 28 соціалістів. Партія регіонів не дала жодного голосу на підтримку закону, хоча її представники так само брали участь у підготовці проекту.
НОВИНИ ПЛЮС
Кабмінiвськi стусани
Вираз «бійка між Кабміном та секретаріатом Президента» вчора перестав бути метафорою. Протистояння між ними за міністра закордонних справ, відправленого у відставку рішенням Верховної Ради, а потім поновленого на роботі рішенням Шевченківського районного суду та указом Президента, вилилося у фізичне протистояння. Народні обранці, які звикли розв'язувати державні проблеми за допомогою кулаків та матюків, намагались перенести ці дикі методи під дах урядового будинку. Тим паче що господарі не заперечували.
Як наслідок, думки Прем'єр-міністра про досягнення держави в галузі економіки виявились значно менш цікавими, ніж те, що відбувалося в коридорі.
Прокурори заварять кашу. З Пшонкою
Безкінечна коловерть з одних і тих самих осіб, що були заступниками Генерального прокурора у «допамаранчевий період» і стають ними тепер, триває. Вчора, згідно з розпорядженням керівника ГП Олександра Медведька, одним із його «замів» призначено Віктора Пшонку. Відтак Пшонка куруватиме нагляд за дотриманням законності з боку МВС, СБУ, податкової міліції, державної митниці, а також структур, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією — під час проведення всіма згаданими службами оперативно-розшукової діяльності.
НОВИНИ ПЛЮС
Опозицію послали
Микола Азаров не стримався. «Да пошли вы!..» — прямим текстом «послав» перший віце-прем'єр народних депутатів. Правда, очевидно, не всіх, а лише тих (поруч із ложею уряду, хто не знає, розташована фракція «Нашої України»), які зустріли несхвальними вигуками пропозицію Миколи Яновича «не бути безвідповідальними» і проголосувати за бюджет-2007. «Для вас это игры, а для меня — вся моя жизнь, для меня это четырнадцатый бюджет!» — не приховував емоцій перший заступник Віктора Януковича і за сумісництвом — міністр фінансів. Хтозна, чи почули його заклики ті, до кого вони були звернуті, але бюджет, насамперед, звісно, силами «антикризової» коаліції, таки ухвалили. Знову. Бо перший ухвалений Верховною Радою варіант Президент, нагадаємо, не підписав і повернув до парламенту зі своїми пропозиціями.
«Ганьбу!» в кишеню не покладеш
«Ганьба!». Під це скандування журналістів у ложі преси й опозиційних депутатів у сесійній залі зійшов із трибуни Олег Калашников — «герой» перших днів спілкування новообраного складу Верховної Ради з представниками ЗМІ. Нагадаємо, ще влітку «регіонал» із депутатським значком і хуліганськими манерами напав на знімальну групу телеканалу СТБ, побив оператора, облаяв журналістку і взагалі всією своєю поведінкою активно демонстрував, де саме, на його думку, має бути місце журналістів у «демократичному» суспільстві по-калашниковськи. Звітом слідчої комісії, яку Верховна Рада створила після цього ганебного інциденту, ця історія вчора завершилася. Дуже дружно й фактично одностайно нардепи різних «мастей» і політичних поглядів проголосували за те, щоб, як запропонувала комісія, визнати поведінку Калашникова «неприпустимою і такою, що потребує осуду». «За» — 374 голоси (сам Калашников, який за мить до того полум'яно промовляв до зали з трибуни, у системі «Рада» при голосуванні значився як «відсутній»).
Опромінення Шуфрича
«Для мене і моїх колег, звісно, було дивно і цікаво, за які це заслуги його призначили міністром, оскільки раніше він близько не підходив до цих проблем. Проте, з іншого боку, в нашій країні чортзна-що твориться, так що я вже перестав дивуватися», — поділився з «УМ» своїми міркуваннями з приводу призначення Нестора Шуфрича міністром із надзвичайних ситуацій начальник зміни заводу з переробки рідких ядерних відходів В'ячеслав Мозговий під час відвідин новим керманичем МНС Чорнобильської АЕС. Чорнобильську електростанцію для першої поїздки в якості міністра Нестор Іванович обрав невипадково. «Мій візит сюди пов'язаний із завершенням основного етапу стабілізаційних робіт на об'єкті «Укриття»... 50 відсотків його навантаження передано на нові конструкції. Відомо, що була проблема з однією зі стін «Укриття», яка дала крен на 1,5 метра. Тепер же «Укриття» готове взяти на себе навантаження ще на 15 років», — пояснив мету свого візиту міністр.