І така птиця в хазяйстві згодиться

І така птиця в хазяйстві згодиться

Усі з дитинства чудово знають, що в разі небезпеки страуси ховають голову в пісок. Є навіть такий фразеологізм — сховати голову в пісок, тобто буцiмто сховатись від неприємностей. Так от, у житті страуси нічим таким не грішать. Цей міф — цілковита вигадка. Насправді великі птахи витягають із глибоких нірок жучків чи ящірок (яких можуть з'їсти) або ж купаються в піску, як горобці в пилюці. Інакше би вони просто порозбивали голови об тверду землю, по якій бігають, приміром, в Україні. З цього ми почали розмову з людиною, яка три роки тісно спілкується зі страусами, — технічним директором ВАТ «Ясногородська страусина ферма» Олександром Баженовим. Тут, під Києвом, ці африкансько-американські тварини стали всуціль «своїми».

До Польщі — по дешеву картоплю

До Польщі — по дешеву картоплю

У період весняного авітамінозу, коли каші та макарони вже понабридали, на вихідних молодь та пенсіонери прямують на базар, звідки несуть великі торби овочів. Звичайно, всі намагаються сторгуватись якомога дешевше, хоча в середьному виходить, що кіло картоплі коштує 1—1,25 гривнi, стільки ж доводиться платити за капусту, моркву у столиці продають по 90 копійок за кілограм, цибулю — по 2,50—3 гривні, а на десерт яблука, які навесні не коштують дешевше 2 гривень за кілограм. Отже, стандартний овочево-фруктовий продуктовий набір обходиться українському покупцеві в 1,5 долара.

Козаченко — знов козак

Козаченко — знов козак

Генеральна прокуратура несподівано поставила крапку у зерновому скандалі, знявши з аграрного екс-віце-прем'єра всі обвинувачення. Сенсаційне повідомлення прес-служби, яке позавчора надвечір з'явилося на сайті ГП, вкладається в одне речення: «За результатами розслідування кримінальної справи стосовно колишнього віце-прем'єр-міністра України Леоніда Козаченка Генеральною прокуратурою України 19 березня цього року прийнято рішення про закриття кримінальної справи на підставі статті 6 пункту 2 Кримінально-процесуального кодексу України (за відсутністю складу злочину)». От і все — жодних пояснень.

Рано спровадили Діда Мороза?

Окрилені ранньою весною господарства багатьох областей України уже почали сіяти ячмінь, однак Укргідрометцентр рекомендує керівникам не квапитися й активно розпочинати посівну ранніх ярових культур лише в південних регіонах, оскільки із завтрашнього дня в країні прогнозується помітне похолодання. Про це в інтерв'ю АПК-інформ повідомила начальник управління агрометеорології Тетяна Адаменко. За її словами, нині тільки на півдні — оптимальні температури для весняного старту.

Гривня сорок за рік роботи

Гривня сорок за рік роботи

Двадцять вісім гривень пенсії — як можна прожити за такі кошти? Втім названа цифра для сільської місцевості цілком реальна. Така пенсія є серед нарахованих за стажем роботи на Сумщині. Причому стаж того, хто «заробив» аж таку суму — 39 (!!!) відпрацьованих років. Вважайте, за кожен трудовий рік людина має аж гривню сорок копійок! Лишається дякувати, що існує поняття пенсійного мінімуму і пенсіонер отримує не цей жалюгідний мізер. Щоправда, достойною мінімальну пенсію теж не назвеш...

І рибку з'їсти, і ліцензію отримати

Досить скоро рибалки, зваблені теплим сонечком, вийдуть на культурно-розважальний промисел на човнах. Запрацюють і рибопереробні підприємства. Проте цього року підприємствам рибного господарства, імовірно, доведеться побігати по інстанціях, отримуючи дозвіл на свою роботу. Річ у тім, що Департамент рибного господарства Мінагрополітики ініціює введення ліцензування не лише на рибний промисел, як це було досi, а й на переробну діяльність. Таке нововведення необхідне, щоб убезпечити споживачів від неякісної продукції, якої так багато на наших ринках.

Вкладайте гроші у село

На початку дев'яностих років населення Великоозерянської сільради Дубровицького району, що на Рівненщині, зменшилося майже вдвічі. Адже у 1991 році, було прийнято рішення про переселення мешканців чотирьох «чорнобильськiх» населених пунктів, які входять до цієї сільради. Жителі сіл Великі Озера, Шахи, Різки та Великий Черемель переїхали в нові будинки у Млинівському та Демидівському районах. Проте понад тисячу осіб залишилися у своїх домівках попри те, що їхнє місце проживання було визнано радіаційно забрудненим і віднесене до другої зони.

«Козацька рада» переїжджає

Будівництво його посиленими темпами ведеться при в'їзді в місто зі сторони Сміли, на перетині доріг, котрі ведуть до Києва, Канева, Чигирина, Умані. Неподалік проходить залізнична колія, що теж було враховано при виборі місця нової будови.

Сон у руку,

У селі Червона Слобода Черкаського району людям є про що потеревенити на перелазах, а саме — про те, як місцевий дядько написав гарантові листа і що з того вийшло.

Підтримка в стилі «мікро»

Підтримка в стилі «мікро»

Кабмін обіцяє полегшити життя фермерів. Так завдяки порядку використання коштів для підтримки фермерських господарств через механізм мікрокредитування, який уряд ухвалив на своєму засіданні в середу, кількість прокредитованих дрібних сільгосппідприємців має значно збільшитись, впевнений аграрний віце-прем'єр Іван Кириленко. «На кожне фермерське господарство можна залучити близько 100 тисяч гривень кредитних ресурсів», — каже він.