Коні не винні

Коні не винні

Проігнорував неформальну зустріч глав держав СНД у Москві цього уїк-енду Сапармурат Ніязов — згідно з традицією, Туркменбаші ніколи не їздить на ці збіговиська. Мабуть, тому що і нафти, і своїх породистих скакунів у нього й у самого до біса. А от наш Президент Кучма на перші в Росії скачки на приз Володимира Путіна прилетів. Ну Леонід Данилович — зрозуміло, світська чемність, протоколи добросусідства, а що робили на скачках Медведчук з Азаровим? Присутність в ескорті Президента керівника його Адміністрації та віце-прем'єра, котрий опікується, зокрема, й темою вживлення на українські простори ЄЕП, підводить до думки, що коні не винні, не кіньми єдиними втішалися керівники окремих держав СНД. Очевидно, про щось міждержавницьке таки йшлося чи то між забігами арабських та чистокровних англійських скакунів, чи то вже на фуршеті опісля них. Так, як повідомляє «Українська правда», Леонід Кучма сидів на трибуні за одним столиком з Володимиром Путіним та казахським президентом Нурсултаном Назарбаєвим.

НАТОптаний Кучма

НАТОптаний Кучма

Президента України таки запросили на саміт НАТО і на урочистому обіді не принизили французькою абеткою, а посадили за англійським алфавітом, тобто між президентом Туреччини Сезером, прем'єром Великої Британії Блером та американським президентом Бушем, — і в цьому вже можна вбачати результативність поїздки Леоніда Кучми до Стамбула. Україну в особі Кучми не проігнорували «яструби НАТО», однак і жодних обіцянок їй не дали, відверто пояснивши: все, що стосується подальших взаємин України з НАТО, а також ставлення провідних держав світу залежатиме від прозорості та демократичності президентських виборів у нашій державі.

Стрибайте з парашутом разом із Бушем,

Стрибайте з парашутом разом із Бушем,

Сьогодні Джордж Буш-старший відзначає свій 80-рiчний ювілей. Екс-президент США, за даними людини, яка збирається стати екс-президентом України, збирається на свої іменини здійснити стрибок з парашутом. Ці наміри немолодого Буша викликали таке захоплення у Леоніда Кучми, що той запросив українських журналістів: «Так що хто хоче скласти йому компанію — будь ласка!». Запрошення це пролунало на прес-конференції в середу, так що часу мас-медійникам вистачило, щоб купити квиток і запасний парашут, як і вистачило часу колишньому господарю Білого дому підготуватися до прийому незваних гостей з Києва.

Президент Кучма: Я хочу подивитися разом з вами на Україну без Кучми

Президент Кучма: Я хочу подивитися разом з вами на Україну без Кучми

«Якби я оголосив, що буду балотуватися (в президенти. — Авт.), то Янукович одразу став би самою щасливою людиною в країні — такий би тягар з плечей скинув», — так віджартувався на вчорашній прес-конференції Президент Кучма, відповідаючи на одне з хитрих журналістських питань, у суті якого читалася спроба ще раз почути, як ставиться Л.Д. до версій про третій термін президентства. Кучма ще раз запевнив, що на вибори нинішньої осені не йтиме. «Я хочу, — дотепно сказав глава держави «вполушутку-вполусерйоз», — разом з вами подивитися на Україну без Кучми». Втім на тлі прекрасного свого жарту Леонід Данилович здавався дещо засмученим — говорив про уроки історії і сліди в ній особистостей, можливо, видивляючись у туманному майбутньому власні сліди? «У нас завжди була боротьба за владу, за булаву, а не за Україну», — резюмував він.

Просіть нас у Європу,

Просіть нас у Європу,

«Наше завдання — будувати Україну в себе вдома, щоб нам пропонували, а не ми просились», — сказав учора Леонід Кучма, приймаючи Рудольфа Шустера, президента сусідньої Словаччини, яка з 1 травня стала членом ЄС, хоч її, зауважимо, Євросоюз не дуже і просив про це. Тобто у питанні євроінтеграції Президент України озброївся булгаковським: «Ніколи нічого не просіть — самі прийдуть і все дадуть». Утім невідомо, чи нашому Президенту так само, як і героям славетного роману Михайла Булгакова, допомагає Воланд.

Гонорарний фонд Пінчука

Колишній кандидат у президенти США та екс-головком Збройних Сил НАТО в Європі Уеслі Кларк повідомив журналістам, що його візит в Україну відбувався на гроші зятя Леоніда Кучми Віктора Пінчука — олігарх сплатив високоповажному американцю гонорар за публічний виступ. Після Джорджа Сороса, Джорджа Буша-старшого Кларк став ще одним впливовим американцем, який завітав до України з приватним візитом на запрошення саме Віктора Пінчука і який, користуючись широким розумінням приватності візиту, зустрічався з українськими можновладцями, насамперед з Президентом Кучмою. На відміну від Сороса та Буша, Кларк обмежився тільки зустрічами з владою і знайомитися з опозиційними лідерами не став.

«Твій щит на вратах Цареграда»?

«Твій щит на вратах Цареграда»?

Це питання до вчорашнього вечора залишалося невирішеним і стало головною політичною інтригою під час візиту до Києва президента Парламентської Асамблеї НАТО Дагла Беройтера.
Учора вранці Беройтер зустрічався з Головою Верховної Ради Володимиром Литвином, а вийшовши до журналістів, сказав, що стосовно запрошення українського керівництва на саміт «існує певна неузгодженість серед країн НАТО» і питання це «проясниться до кінця дня». На жаль, графік друку «УМ» не дає можливості допізна стежити за маневрами думки провідних членів Альянсу, бодай тієї п'ятірки, від бажання якої, власне, й залежить, чи забажає НАТО бачити Леоніда Кучму поміж своїх у Стамбулі.

Буш по-київськи

Буш по-київськи

«Что ищет он в краю далеком, что кинул он в краю родном?» — це основне питання політичних оглядачів до візиту екс-президента США Джорджа Буша-старшого до Києва. Справді, сьогодні сім'я Бушів не є надто популярною у себе на батьківщині, а тим більше у решті світу, тому навряд чи імідж України покращиться, як мотивує організатор візиту, зять Кучми Віктор Пінчук. З іншого ракурсу, ім'я Буша-старшого не вельми милозвучне для вух патріотично налаштованого українця — екс-президентові Сполучених Штатів не можуть подарувати виступ у Києві в липні 1991 року (тоді Україна була ще в складі СРСР), у якому той закликав українців не виборювати незалежність і погодитися на «ліберальні реформи» у складі Союзу.

Плюс москалізація вільної торгівлі

Позавчорашній робочий візит до Москви Прем'єр-міністра Віктора Януковича до Москви був здебільшого присвячений Єдиному економічному просторові (адже саміт «четвірки» в Ялті планується провести 23-24 травня), і аж ніяк не спробі «нетихого дона» знайти в російській столиці підтримку своєї кандидатури на наступних президентських виборах. Принаймні на прес-конференції у Москві Янукович спростував припущення, нібито він прибув у білокам'яну, аби заручитися підтримкою Володимира Путіна: «Ці питання під час зустрічі не обговорювалися». Зате чимало часу, судячи з офіційних звітів про поїздку, було відведено для розмов про ЄЕП.

Бомба під Путіна

Бомба під Путіна

Семеро чоловік загинуло, близько 50 поранено, з них 14 лежать у грозненському госпіталі, стан трьох поранених лікарі називають дуже важким. Такий результат теракту 9 травня на стадіоні «Динамо» у столиці Чечні. Останньою трагічною жертвою стала дитина, яка вчорашнім ранком померла в госпіталі від отриманих ран, сповістив інтернет-сайт газети «Известия».
Те, що вибух було підгадано під святкування Дня перемоги, натякає на особливий символізм, який виконавці вкладали в цей теракт. А те, що вибухівку було закладено в самий центр головної трибуни, — зайве підкреслює, що акція мала на меті знищення всієї військово-політичної верхівки республіки. Ахмед Кадиров, призначений Москвою президент Ічкерії, загинув, командувач Об'єднаним угрупованням російських військ Валерій Баранов — з пораненнями потрапив до госпіталю.