Розподілили по нових могилах...

Розподілили по нових могилах...

Позавчора на військовому цвинтарі естонської столиці Таллінна тихо пройшла церемонія перепоховання восьми радянських бійців, загиблих у 1944 році, прах яких досі покоївся на пагорбі Тинісмягі. Як пам'ятаєте, перенесення останків радянських бійців з центру Таллінна, з пагорбу Тинісмягі, і знесення при цьому пам'ятника Воїну-визволителю викликало масові безладдя, а відтак і дипломатичну війну між Росією та Естонією, що тривала від 26 травня цілий місяць.

Приїхали, наслухалися...

Делегація Європейського парламенту на чолі з румуном Адріаном Северином, яка прибула до Києва з метою «зібрати факти і вивчити розвиток політичної ситуації», отримала учора багатющий матеріал для цього. Так, усі найвищі заплановані зустрічі відбулися (окрім як з Прем’єром Януковичем, принаймні на час, коли версталося це число «УМ», такої зустрічі ще не було), а до того ж в якому антуражі!

«Наші» «антифашисти»

«Наші» «антифашисти»

Пам'ятник радянському солдату, перенесений з центру Таллінна на військовий цвинтар на околиці, дав початок найбільшій російсько-естонській кризі з часів окупації Естонії Радянським Союзом. Такої антиестонської істерії в столиці колишньої імперії не спостерігалося навіть у 1989-му, коли «в пакеті» з рештою прибалтійських республік країна заявила про вихід зі складу СРСР.
Сьогодні «піхота» у складі агресивних молодиків з прокремлівських (!) молодіжних організацій «Наші», «Молода гвардія» взяла в облогу амбасаду Естонії в Москві. А «важка артилерія» — урядові структури РФ — роздумують про можливість депортації естонців та про запровадження санкцій проти Естонії. Втім маленька Естонія зараз дуже могутня — з тієї простої причини, що вона член Європейського Союзу.

Не віриш, що був Голодомор, — сядеш

Не віриш, що був Голодомор, — сядеш

Учора Президент Віктор Ющенко вніс до Верховної Ради законопроект про встановлення кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору 1932—33 років та Голокосту. Віктор Ющенко наполягатиме на невідкладному розгляді цього законопроекту, повідомляє прес-служба глави держави. Крім того, вчора Президент видав Указ «Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору в Україні», який містить ініціативи, дуже сміливі як для «зацикленого» на радянських пережитках суспільства.

Злиття через «не хочу»

Російська компанія «Газметал», що входить до холдингу «Металоінвест», веде переговори про злиття з «Індустріальним союзом Донбасу». Цю інтригуючу інформацію днями підтвердили в інтерв'ю українським та російським медіа основні власники — Алішер Усманов та Сергій Тарута. Така угода може спричинити появу на світовому ринку нового великого гравця з рівнем капіталізації близько 18—20 млрд. доларів, який зможе конкурувати з лідерами світових металургійних гігантів, коментує Бі-Бі-Сі. Нова компанія зможе щорічно виробляти 20 млн.тонн сталі та 40 млн.тонн залізорудного концентрату.

Ахметов виконуватиме «дорожню карту» Ющенка і Назарбаєва

Ахметов виконуватиме «дорожню карту» Ющенка і Назарбаєва

«Дорожня карта» може бути створена не тільки для стратегічного спілкування з ЄС чи з Росією. Це стало очевидним після візиту до Києва президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, який завершився учора. З Казахстаном, якого Президент Віктор Ющенко назвав «нашим ключовим партнером у Центральній Азії», було підписано план дій на найближчі два роки. На прес-конференції в Маріїнському палаці глави двох країн відзначили виконання схожого плану дій Україна—Казахстан на 2005—2006 роки і назвали нинішній план міждержавної співпраці «дорожньою картою». Дав таку назву документові Віктор Ющенко.

Назарбаєв оголосив, що новий рік прийшов

Учора до Києва з офіційним дводенним візитом прибув президент нафтового Казахстану Нурсултан Назарбаєв. З Нурсултаном Абішевичем Київ завжди намагався дружити, а відповідно, заплющувати очі до ширини шпаринки (Схід — рiч тонка) на певні порушення прав людини та демократичних норм у Казахстані. Пан Назарбаєв же, згідно з середньоазійською традицією, тримає пост президента від часу розпаду Радянського Союзу. Для того щоб дружба міцніла і була нагода впродовж року контактувати, приїздити і говорити про важливі справи, й було задумано Рік Казахстану в Україні. Саме його урочисто відкривають під час нинішнього візиту президенти Назарбаєв та Ющенко.

Вірменія «дзвонить у рейку»

Транспортний коридор може хоча б частково налагодити контакт між країнами, які століття ненавидять одна одну, — Вірменією та Туреччиною. На сьогодні між цими державами навіть не встановлено дипломатичних відносин. Проте Вірменія готова піти на певні поступки і відкрити кордон із Туреччиною, якщо її буде долучено до проекту транскавказької залізниці, яка зв'яже Туреччину, Азербайджан, Грузію.

За Іраком — Іран

За Іраком — Іран

Нещодавно президент США Джордж Буш провів зустріч з віце-президентом Діком Чейні та держсекретарем Кондолізою Райс, на якій обговорювалася можливість нападу на Іран. Про це з посиланням на джерела в Білому домі сповістила газета «Дейлі Таймс». Учасники зустрічі вирішили діяти так, щоб не піддати небезпеці країн-союзників у Перській затоці, пише газета. Уже зараз у затоку прямують кілька американських авіаносців, і ще певна кількість прибуде в цей регіон до кінця січня. А завдати удар по Тегерану планується до квітня цього року, стверджує «Дейлі Таймс».

За Саддамом, на той світ

За Саддамом, на той світ

Учора на світанку були повішені найближчі співробітники Саддама Хусейна — екс-керівник іракської розвідки Авад Хамед аль-Бандара та колишній верховний суддя Революційного трибуналу Іраку Барзана аль-Тікріті. Аль-Бандар був зведеним братом Хусейна. Цих двох судді звинуватили в тих самих гріхах, що й Саддама, — у причетностi до наказу про вбивство 148 мешканців села Дуджейл у 1982 році. Сільчан тоді масово знищили як покарання організаторам невдалого замаху на президента Іраку.