Дипломатія тиску

Іранська влада мала намір з 1 серпня відновити роботи над своєю ядерною програмою. Про це заявив позавчора опівдні у виступі по державному телебаченню речник Верховної ради безпеки Ірану Алі Агхамохаммаді, аргументувавши такий крок Тегерана тим, що «Європейський Союз не скористався з наданого йому шансу». Але в результаті миттєвої реакції МАГАТЕ та ЄС Тегеран усе-таки вирішив відкласти відновлення ядерної програми на сьогодні.

Любов до революцій

Любов до революцій

Коли в Юлії Тимошенко, щойно вона повернулася з візиту в Париж, запитали: «Хто лобіюватиме інтереси України в ЄС, окрім Польщі, звичайно?» і Прем'єр, поглянувши на журналіста здивовано, мов на невігласа, відповіла: «Франція, звісно» — всі подумали, що Тимошенко блефує. Адже Франція ніколи не була симпатиком України, понад те — упродовж 14 років нашої незалежності вона не помічала нас і дивилася на карту східної Європи зверхньо, тобто зверху, ковзаючи поглядом понад Києвом далі на Москву, за звичкою, за політичною традицією. Великі люблять великих, так минулого року пояснив мені цю дивну пасіонарність один польський урядовець. Проте виявилося, що Юлія Тимошенко не блефувала або майже не блефувала. І політикум, і французький загал відкрили для себе Україну, визнали — як би це пафосно не звучало — нашу європейськість і готовi сприяти Україні, принаймні в межах, окреслених їхніми національними стратегічними інтересами. Це відкриття, яке я привезла з Парижа, вразило мене не менше, ніж французів — спалах помаранчевої революції у країні, яку вони досі зовсім не знали.

Скромна привабливість польських політтехнологій

Скромна привабливість польських політтехнологій

У Польщі наближаються вибори, котрі можуть поставити крапку в добі нинішнього президента Кваснєвського, якого підтримує Союз лівиці демократичної (СЛД). І хоча між президентськими і парламентськими виборами проміжок буде незначний (вибори до обох палат польського парламенту відбудуться 25 вересня, а президентські — 9 жовтня 2005 року), баталії можуть мати несподівані наслідки.

Анн-Марі Зігмунд: Ми прагнемо міцних зв'язків з українським громадянським суспільством

Анн-Марі Зігмунд: Ми прагнемо міцних зв'язків з українським громадянським суспільством

Сьогодні розпочинається офіційний візит в Україну президента Європейського економічно-соціального комітету (ЄЕСК) Анн-Марі Зігмунд. Цю створену ще 1957 року структуру називають мостом між інституціями ЄС та європейським громадянським суспільством. Комітет грає в ЄС величезну роль. Він складається з представників усіх країн-членів, які, у свою чергу, представляють різні сфери економічного та соціального життя ЄС. Завданням комітету є вироблення пропозицій та висновків при підготовленні структурами ЄС обов'язкових для виконання країнами-членами рішень у різноманітних сферах політики співтовариства: свободи пересування найманих працівників, свободи заснування підприємств і здійснення економічної діяльності, екології, охорони здоров'я, науки та іншого. Інакше кажучи, відносини між комітетом та тими інституціями ЄС, що ухвалюють у ньому рішення, якнайкраще ілюструють одну з найголовніших цінностей сучасної Європи — залучення до процесу вироблення рішень представників організованого громадянського суспільства.
Напередодні візиту до Києва пані Зігмунд дала ексклюзивне інтерв'ю «Україні молодій».

«Бістро»-візит

Сьогоднішній візит українського Президента до Парижа має робочий формат — усього один день, переговори з президентом Франції Жаком Шираком, зустріч з українською громадою, відкриття пам'ятника Анні Ярославні у містечку Санлісі, що поблизу Парижа.

Штати спрощують візовий режим

Штати спрощують візовий режим

Під час офіційного візиту до Києва президент Мексики Вісенте Фокс підписав з Віктором Ющенком спільну заяву про співпрацю двох країн у галузі літакобудування, виробництва мінеральних добрив, а також у сфері культури. Підписана заява, як передає УНІАН, передбачає відновлення співпраці інституцій, заснованих раніше, але які «внаслідок історичних обставин» не працювали. Зокрема, йдеться про спільний інвестиційний комітет та комітет з питань торгівлі, засідання яких, не відкладаючи в довгу шухляду, вирішено провести у серпні.

Туркмени зговірливіші за росіян

Таку звістку привіз із Ашгабата голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко. З керівництвом Туркменії він домовився, що газ для України надходитиме за такою ж ціною, як і минулого року, незважаючи на зростання ціни на український метал, повідомляє Бі-Бі-Сі.

З Вишгорода — у королеви Франції

З Вишгорода — у королеви Франції

Народилася Анна Ярославна ймовірно 1024 року (другі дані — 1028 рік) у Києві чи Вишгороді. При дворі її батька Ярослава Мудрого мали прихисток багато вигнанців, у тому числі з королівських сімейств. Король норвезький Олаф та його син Магнус, угорський король Андрій... Анну змалечку вчили грамоті, арифметиці, співу, малюванню, історії. На вечорах при дворі можна було почути поетів, які виконували свої пісні. Це оточення пізніше вихлюпнуло зі свого середовища славного Бояна, згаданого у «Слові о полку Ігоревім».

«Гільйотина» для бідності

«Гільйотина» для бідності

За словами віце-прем'єра Олега Рибачука, «явка» на форумі перевершила всі сподівання. Прибуло 145 учасників із 32 держав — лідерів бізнесу в різних секторах економіки. При всій офіційності цього заходу насправді тут панувала досить невимушена атмосфера гри на зразок «Що, де, коли?», бо складалося враження, що тут зібралися відмінники олімпіад і переможці всіляких крутих конкурсів. «Мізкову атаку» здійснювали розділені по секціях учасники міні-Давосу. До їхньої честі, вони втекли від нудної «засідалівки» і розбилися на невеличкі групки «за інтересами», усамітнившись у невеликих аудиторіях за окремими столиками.

Багатовекторність-2

Багатовекторність-2

«Давос» у Києві був дуже «міні». Тобто київський форум підтримали своєю присутністю тільки сім президентів, враховуючи господаря й ініціатора свята Віктора Ющенка. На «виїзний» круглий стіл Всесвітнього економічного форуму прибули шiсть із запрошених глав держав — президенти Польщі Александр Кваснєвський, Грузії — Михаїл Саакашвілі, Литви — Валдас Адамкус, Естонії — Арнольд Рюйтель, Азербайджану — Ільхам Алієв, Молдови — Володимир Воронін. Дивно, що в цей час закінчувався візит до України президента Чехії Вацлава Клауса, але він оминув інвестиційний форум і поїхав милуватися Одесою. А потім — куштувати пиво у Львові.