Українська «біосексуалка» для «Великого брата»

Українська «біосексуалка» для «Великого брата»

Чеських телеманів, захоплених щоденною трансляцією реаліті-шоу «Великий брат» на популярному комерційному телеканалі «Нова», провокує українка Оксана Коротчук. Жорстоке змагання між дружбою і ворожнечею у прямому ефірі, за яким щовечора спостерігають близько двох мільйонів глядачів, принесе переможцю 10 мільйонів крон (у перерахунку — 2 мільйони гривень). Симпатична емігрантка зі Східної України теж вирішила позмагатись і негайно ж викликала суперечливі оцінки серед глядачів. Форум електронного варіанту «Великого брата» переповнений дискусіями, і не дуже «здорова» національна тема займає у ній визначне місце.

Вони чекають...

Вони чекають...

Лише один місяць життя на тлі одинадцятимісячного існування. Монотонні, нудні будні, важка робота, недостатність спілкування та дешеве вино як ліки від постійного депресивного стану через тугу за Батьківщиною та рідними. Відлік часу до відпустки по днях протягом року — 300, 229,228... днів до зустрічі з мамою, дружиною, дитиною, другом... Якщо хтось вишукує рецепти щастя, то їм для щастя треба лише одне — жити на Батьківщині. Але цьому заважає серйозний чинник — відсутність роботи з нормальною зарплатнею. Тому, коли саме наші заробітчани повернуться назавжди в Україну і чи повернуться взагалі, невідомо. І в той час, коли ми роздумуємо над демографічними проблемами, чому нас «уже не 48 мільйонів», хочеться сказати: «Поверніть українців додому!». Проте за кордоном нашого роду збільшується. Як повідомив «УМ» посол України в Португалії Констянтин Тимошенко, за минулий рік у цій країні народилося 600 українців, а до кінця цього літа — ще 400.

Проблема для громадян «проблемних країн»

За новим законом, який схвалили наприкінці минулого тижня депутати нижньої палати, громадяни так званих «проблемних» країн будуть змушені оформляти візи лише у країнах, громадянами яких вони є, або в яких постійно проживають. Таким чином, скажімо, перуанцi, котрi мешкають у Чехiї, будуть змушені літати за океан, щоб отримати новий тип візи. «Так само можуть опинитися під загрозою громадяни Білорусі, які переховуються у Чехії від режиму Лукашенка», — зазначає сенатор Яромир Штєтіна, який різко висловлюється проти нового закону. Для 70 тисяч громадян України, які працюють, займаються підприємництвом чи живуть із сім'єю у Чехії, новий закон може принести серйозні труднощі: щоб отримати нову візу, вони будуть змушені їхати в Україну до й так перевантажених чергами чеських консульств.

Українці не «мироточитимуть» у Лівані

Конкретний термін виведення з Лівану нашого миротворчого контингенту ще не погоджено в секретаріаті ООН, оскільки триває пошук країни, яка замінить українців у цій країні. Про це під час відвідин Президентом Віктором Ющенком навчань у Житомирській області повідомив в.о.міністра оборони України Анатолій Гриценко.

Польща під знаком «близнюків»

Польща під знаком «близнюків»

Цієї неділі у Польщі відбулися парламентські вибори, які хоча й не мали української гостроти, але «доленосністю» не поступалися. Попри те, що остаточнi офіційні результати будуть не раніше вівторка, за попередніми дослідженнями, перемогу здобула партія «Право і справедливість» (ПіС). Зокрема, за даними агенцій OBOP i PBS, «ПіС» отримала 27,8% голосів (чи 163 місця у Сеймі). Нагадаємо, що ця партія йшла до парламенту з програмою, котру характеризували як програму «соціально стурбованих націоналістів». На другому місці з 24,6% і відповідно з 142 мандатами у парламенті — «Громадянська платформа» (ГП), яка обстоювала ідею ліберальних трансформацій у польській економіці та «здешевлення держави». Схоже, відбулася «рокіровка» переможців, адже напередодні виборів усі соціологічні заміри вказували на те, що лідерство отримає «Платформа», а «Право і справедливість» буде другою. «Соціологам варто замислитись над рівнем своїх передбачень, — зазначив «УМ» польський політолог, експерт Центру східних досліджень Аркадіуш Сарна, — адже результати передвиборчих соцопитувань на останніх виборах як у Польщі, так і в Німеччині, подавали невідповідні прогнози».

Мережа історичної пам'яті Центральної Європи

Мережа історичної пам'яті Центральної Європи

Нещодавно у Варшаві розпочала роботу міжнародна мережа «Пам'ять і солідарність», яка об'єднуватиме країни Центральної Європи з метою як кращого висвітлення, так і документування історії ХХ століття. Ідея створення подібної мережі інституцій належить Крістіні Вейсс, уповноваженій у справах культури і мас-медіа федерального уряду Німеччини. Ініціативу підтримала Польща.

Штурм власної гідності

Змого балкона видно Словаччину. Нічого дивного, адже Ужгород розташований на кордоні. Дивно інше — що в Словаччині я вже не був більше року. І не тому, що не хотів або не маю там зацікавлень. Навпаки: у журналіста-культуролога там багато знайомих. Просто біля мого будинку розміщене генеральне консульство Словацької Республіки. І бачачи натовп, який штурмує його браму, у мене відпадає усяке бажання брати в цьому участь.

Бідні узбеки?

Україна не приймає біженців з Узбекистану. Таку голослівну заяву зробив народний депутат, лідер Християнсько-ліберальної партії України Леонід Черновецький. Як повідомляє УНІАН, у нардепа є інформація, що наприкінці серпня цього року на пропускному пункті Конотопу, що на Сумщині, прикордонники не впустили в Україну декілька сімей із біженцями з Андижана. «Цих нещасних людей відправили на територію Росії, і вони зараз перебувають у Брянську», — заявив Черновецький.

Ще не вмерла Україна у США?

Ще не вмерла Україна у США?

На Віктора Ющенка чекали українці Нью-Йорка, парафіяни обох нью-йоркських церков — католицької святого Юра і православної — святого Володимира, працівники Українського музею мистецтв і, зичайно, 370 зголошених представників громади на урочистому банкеті. Всі готували сценарії, виступи, привітання на підйомі і пафосі святкування 14-ї річниці незалежності в Києві, коли Президент інформував усю Україну про єдність команди, задоволення від роботи свого уряду, втілення ідей революції.

Нова країна на мапі Європи?

«Європейський Союз має досить багато власних проблем і прагне якнайшвидше позбутися клопоту з Косовим, дозволивши йому незалежність», — повідомила днями польська газета «Жечпосполита» з посиланням на свої джерела у Брюсселі. Керівництво ЄС виходить iз засади, що демократичні стандарти і так колись будуть виконані у цій формально сербській провінції з переважно албанським населенням. З часу бомбардувань НАТО Сербії 1999 року Косово перебуває під протекторатом ООН. На Брюссель та ООН справляє враження те, що албанці Косова рішуче налаштовані на здобуття незалежності і вимагають якомога швидшого її надання.